Zmaji na kolenih tretjič zapored, tokrat boljši prvak iz Novega mesta

Novo mesto, 09. 04. 2014 21.53 |

Košarkarji novomeške Krke so v 5. krogu lige za prvaka z 80:75 ugnali ljubljansko Union Olimpijo. Zmaji so sredi druge četrtine zaostajali že za 20 točk, a imeli celo možnost za popolni preobrat.

"Tekme z Olimpijo so specifične in na njih praviloma odloča dnevna forma. Zato se na dosedanje rezultate Olimpije v ligi Telemach nimamo kaj ozirati. Proti nam bodo motivirani kot vedno in tudi mi bomo enako motivirani. Veselim se tekme, še bolj pa me veseli dejstvo, da bosta na njej lahko zaigrala tudi Bečirović in Armstead, pomembna igralca, ki sta se vrnila po poškodbi," je pred dvobojem z ljubljansko Union Olimpijo razmišljal trener Krke Aleksandar Džikić, ki je za dvoboj pripravil dobro taktiko. V prvi četrtini so zmaji še uspeli držati priključek z državnimi prvaki, v nadaljevanju pa so Novomeščani pobegnili. Ob polčasu je njihova prednost znašala kar 17 točk (55:38).

Krka tudi po gostovanju v Stožicah ostaja neporažena v državnem prvenstvu.
Krka tudi po gostovanju v Stožicah ostaja neporažena v državnem prvenstvu. FOTO: Damjan Žibert

In 55 točk ob polčasu je preveč, da bi lahko zmaji razmišljali o drugačnem razpletu, kot na zadnjih dveh obračunih državnega prvenstva. A izbranci Aleša Pipana so se vrnili v igro za zmago. V 3. četrtini so se tekmecu s trdo obrambo približali na vsega točko (58:59), nato pa popustili in gostje so si pred sklepnim delom dvoboja priigrali osem točk naskoka (66:58). Minuto pred koncem pa so se vnovič povsem približali domačini. Bilo je 73:71 in Jasmin Hukić je z velike razdalje zgrešil met, a zmaji odbite žoge niso ujeli, za nameček pa je Dino Murić naredil še osebno napako.

Hukić je zadel oba prosta meta, Krka se je 'odlepila' na 4 in dvoboj mirno pripeljala h koncu. Ob koncu so se veselili zmage z 80:75. Po polzelskih Hopsih in domžalskem Heliosu, so zmaje tako ugnali še igralci novomeške Krke.