VIDEO in FOTO: Muršak: Z veseljem sem nosil zeleni dres

Ljubljana, 06. 01. 2013 20.01 |

Hokejisti Telemacha Olimpije so v 39. krogu lige Ebel na drugi tekmi zimske klasike na bežigrajskem stadionu premagali zagrebški Medveščak z 8:4. S tremi goli je v vrstah zmajev blestel Kevin DeVergilio. Zadnjo tekmo v dresu Olimpije je odigral Jan Muršak, ki je prispeval dva gola.

Po petkovi premieri za Bežigradom, ko so v nekdanjem središču nogometnega dogajanja v državi za oživitev propadajočega objekta prvič poskrbeli hokejisti, je danes sledilo drugo dejanje. V goste so k Ljubljančanom prišli zagrebški hokejisti, v tej sezoni do četrtega medsebojnega obračuna zelo dobra stranka zmajev. Zeleno-beli so namreč dobili vse tri tekme; medvedom so "pokvarili" njihovo tekmo na prostem v Pulju, nato pa bili boljši še po enkrat v Zagrebu ter nazadnje decembra doma po podaljšku. Današnja zimska klasika pa je bila tudi zadnja tekma Jana Muršaka za ljubljansko ekipo. Danes so se namreč na oni strani Atlantika dogovorili o nadaljevanju sezone in številni igralci, ki so si začasne klube poiskali v Evropi, se bodo morali hitro vrniti v matične klube. Detroitov Muršak je danes za zeleno-bele še zaigral in bil, kot že velikokrat v sezoni, eden ključnih členov ter ne nazadnje tudi strelec. Dosegel je že svoj 18. in 19. gol, dodal še eno podajo (skupno je na 29 tekmah zabil 19 golov in dodal 28 podaj) in na koncu je Olimpija prepričljivo odpravila zagrebške tekmece.

Jan Muršak
Jan Muršak FOTO: Damjan Žibert

Tudi drugi par načrtovanih oziroma želenih točk z bežigrajskega spektakla je ostal doma. Ljubljančani so začeli poletno in iz prve prave akcije povedli, ko je zadel Kevin de Vergilio v peti minuti. Gostje so sicer izenačili, a za dobro nadaljevanje je še pred koncem prve tretjine poskrbel prav Muršak. Izjemen prodor in slalom med dvema branilcema tekmecev je kronal še s strelom pod prečko in vratar Michael Ouzas ni imel možnosti. Odločilna za razplet tekme je bila 22. minuta. Takrat so najprej domači pokazali, da znajo zadeti tudi z igralcem več, ko je bil spet natančen de Vergilio. In ko navdušeni navijači na stadionu še niso nehali proslavljati, je sledil novi šok za medvede. Samo 17 sekund pozneje je Ouzas četrtič pobiral plošček iz vrat, po hitri akciji je v polno zadel Žiga Pance. Muršak je imel v 25. minuti novo veliko priložnost, celo z igralcem manj, a so tekmeci njegov prodor ustavili s prekrškom za izključitev, gola pa ni bilo. Olimpija je nato umirila igro, zadovoljna z visokim vodstvom, Medveščak pa je potreboval precej časa, da si je opomogel. A v 39. minuti je znova udaril, ob številčni prednosti je spet prišel na dva gola zaostanka. Vendar izboljšano izhodišče gostom v zadnjem delu ni pomagalo. Olimpija ni popuščala, danes zelo razpoloženi de Vergilio pa je poskrbel za vodstvo 5:2. In čeprav je Medveščak znižal še na 3:5 in pozneje, ko je Andrej Hebar proti nekdanjim delodajalcem z začetka sezone povišal na 6:3, še na 3:6, dvomov o zmagi ni bilo. Gostje so že več kot dve minuti pred koncem potegnili vratarja iz gola, a sta Muršak z natančno podajo, Žiga Pance pa z natančnim strelom poskrbela za 7:4. Za piko na i lepi zmagi pa je nato še Jaka Ankerst zadel za končnih 8:4, ko so imeli Zagrebčani vratarja spet v golu.

Telemach Olimpija – Zagreb Medveščak 8:4 (2:1, 2:1, 4:2)
DeVergilio 6., 22., 46. Muršak 16., 22., Hebar 49., Ž. Pance 58., Ankerst 60. ; Fraser 13., Miller 29., Bouchard 48., Brine 55.