VIDEO in FOTO: Maribor in Olimpija z igralcem manj do zmage

Velenje, 06. 04. 2013 19.02 |

T.Š./STA/I.K.D.
19

V 27. krogu prve slovenske nogometne lige je aktualni prvak Maribor šele v sodnikovem dodatku strl odpor domačega Aluminija (2:1). Zmago je dosegla tudi ljubljanska Olimpija, ki je v Kranju s 4:1 odpravila Triglav.

Derbi za šesto mesto na prvenstveni lestvici je pripadel Velenjčanom, ki so zdaj z Goričani zamenjali mesto. Za domače, ki so igrali brez Rusmina Dedića, Uroša Rošerja, Nemanje Stjepanovića in Elvisa Bratanovića, je bil natančen Mate Eterović, Goričani pa tako tudi po tretji medsebojni tekmi v tej sezoni ostajajo brez zmage proti velenjskemu moštvu. Gol je padel v 50. minuti, Jeseničnik je z leve strani podal v sredino, kjer je bil na pravem mestu Mate Eterović, ki je z glavo matiral Simčiča.

Koprčani praznih rok na Bonifiki
Koprčani so na domačem igrišču skušali prekiniti serijo petih remijev in sedmih zaporednih tekem brez zmage. Čeprav so bili nekoliko boljši tekmec, so se treh točk veselili Celjani. Mož odločitve je bil Alexander Srdić, ki je uspešno končal enega od redkih celjskih napadov. Prvi dve medsebojni tekmi v tej sezoni sta se končali z istim rezultatom kot danes, a so se takrat zmage veselili Primorci. V 37. minuti so kanarčki ostali brez kapetana Ivice Guberaca, ki si je zaradi domnevno namernega udarca celjskega branilca Marka Krajcerja prislužil rdeči karton. Čeprav so bili Celjani manj nevarni kot Koprčani, so v 59. minuti prišli v vodstvo. Andraž Žurej je začel eno od redkih celjskih akcij, napad pa je z desne strani uspešno končal Alexander Srdić.

Velenjčani so na domači zelenici premagali Goričane.
Velenjčani so na domači zelenici premagali Goričane. FOTO: Miro Majcen

Točka Mure v Domžalah
Domžalski nogometaši so gostili Muro, ki jim je v boju za tretje mesto odščipnila pomembni točki. Domžalčani, najmanj učinkovita ekipa v ligi na domačem igrišču, kjer niso slavili zmage vse od lanskega oktobra, ko je padel Triglav, so prišli v vodstvo v 55. minuti, ko je zadel Darko Zec, čez 11 minut pa je Muri pomembno točko v boju za obstanek priigral Vedran Vinko. V drugi minuti je z roba kazenskega prostora poizkusil Darko Zec, čeprav strel ni bil posebej močan in nevaren, pa se je na koncu žoga odkotalila mimo leve vratnice Murinega čuvaja mreže Filipa Drakoviča. V 55. je za veselje domžalskih navijačev poskrbel Zec, ki se je odločil za strel s kakšnih 30 metrov, žoga se je izmuznila Drakoviču in končala za njegovim hrbtom.

Cvijanović v sodnikovem dodatku zadel za zmago
Zdesetkani Mariborčani – zaradi poškodb so manjkali Aleksander Rajčević, Matija Smrekar, Dejan Mezga, Timotej Dodlek in Marcos Tavares, zaradi kazni pa Martin Milec – so bili veliko boljši tekmec od domačih nogometašev, svojo premoč pa so kronali šele v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko je z igralcem manj zmagoviti gol dosegel Goran Cvijanović. Nejc Potokar je namreč v 72. minute prejel drugi rumeni karton in moral predčasno z igrišča. Prvi gola na srečanju je zabil Nusmir Fajić v 20. minuti, častni gol za Aluminij pa je dosegel Robert Kurež.

Zmaji z igralcem manj odpravili Triglav

Nogometaši Olimpije nadaljujejo dobre igre v spomladanskem delu prvenstva. V petem nastopu so dosegli tretjo zmago, ob dveh neodločenih izidih pa že sedem tekem ne poznajo poraza. Ljubljančani so hkrati nadaljevali tradicijo uspešnih predstav v Kranju, kjer so v šestih prvenstvenih nastopih osvojili maksimalno število točk.

Zmaga Olimpije ima še dodatno vrednost, saj so jo zeleno-beli dosegli z igralcem manj. Že v 18. minuti je moral igrišče zapustiti Boban Jović, ki je na golovi črti posredoval v slogu vratarja. Triglav je enajstmetrovko zaradi igre z roko zanesljivo spremenil v vodstvo z 1:0, ki ga je zadržal vse do drugega polčasa. Olimpija je do izenačenja prišla v 57. minuti po natančnem strelu Aneja Lovrečiča s približno 25 metrov, do vodstva pa po novi mojstrovini istega nogometaša, ki je svoj četrti zadetek v tej sezoni dosegel še z malce večje oddaljenosti, a tokrat iz prostega strela. Ko je Triglav vse moči usmeril v napad in morebitno izenačenje, je najboljši strelec Olimpije Nikola Nikezić še dvakrat zatresel mrežo. Najprej v 86. minuti, nato pa še čez minuto.

Rudar Velenje – Gorica 1:0 (0:0)
Luka Koper – Celje 0:1 (0:0)
Domžale – Mura 05 1:1 (0:0)
Aluminij – Maribor 1:2 (1:1)
Triglav – Olimpija 1:4 (1:0)