Zmaga Interja, remi PSV-ja

Milano, 25. 10. 2012 23.41 |

V Ligi Evropa sta za svoja kluba nastopila dva slovenska reprezentanta. Inter Samirja Handanovića je v 88. minuti prišel do zmage nad beograjskim Partizanom (1:0). Tim Matavž je za PSV odigral celo tekmo proti AIK iz Solne, tekmeca sta se razšla z remijem (1:1).

Nekdanji evropski prvak Inter je na domačem stadionu Giuseppe Meazza gostil beograjski Partizan in si zmago zagotovil šele v 88. minuti, ko je bil uspešen Rodrigo Palacio. Na tekmi se je izkazal slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, ki je kar nekajkrat rešil Inter. Z zmago je Inter naredil velik korak naprej proti drugi fazi evropskega tekmovanja. Na drugi tekmi skupine je Rubin iz Kazana z 1:0 premagal Nefči iz Bakuja, ko je že v prvem polčasu zadel Alan Kazajev. Od slovenskih nogometašev je na evropski sceni nastopil tudi Tim Matavž, ki je za PSV iz Eindhovna zaigral od prve minute. Nizozemski klub je v skupini F gostil AIK Solno in pred domačimi navijači remiziral 1:1. Čeprav so bili gostitelji boljši tekmec na igrišču, pa so povedli gosti, ko je Kwame Karikari v 61. minuti ukanil domačo obrambo. Nizozemski nogometaši so do zasluženega izenačenja prišli v 80. minuti, ko je Jeremain Lens z lobom premagal gostujočega vratarja Ivana Turino. Tudi Matavž je bil nekajkrat v dobrem položaju za gol, a priložnosti tokrat ni izkoristil. Slovenski napadalec se je večkrat znašel v prepovedanem položaju, v 79. in nato še v 87. minuti pa je dvakrat zgrešil.

Samir Handanovič
Samir Handanovič FOTO: Damjan Žibert

V skupini D je Newcastle Harisa Vučkića na St. James Parku gostil Brugge in na koncu po golu Obertana v 48. minuti zmagal z 1:0, a slovenskega nogometaša ni bilo niti na klopi. Prav tako niti s klopi tekme ni spremljal Ažbe Jug, ki je član Bordeauxa; ta je na drugi tekmi skupine gostoval na Madeiri pri Maritimo Funchalu in igral neodločeno 1:1. V skupini G je belgijski Genk v tretjem nastopu prišel do zmage; tokrat je z 2:1 porazil lizbonski Sporting. Na drugem mestu skupine je madžarski Videoton, ki je bil z 2:1 boljši od švicarskega Basla. Še tretjo zmago v treh nastopih je vpisal Olympique Lyon v skupini I. Francoski klub je tokrat z 2:1 na domačem stadionu porazil Athletic iz Bilbaa, tekmo pa je štiri minute pred koncem z golom odločil Jimmy Briand. Na drugem srečanju skupine je praška Sparta visoko s 3:1 ugnala Hapoel Kirjat Schmona.