Zavrč potrdil dobro formo in nadigral Celje

Zavrč, 06. 12. 2013 18.53 |

Nogometaši Zavrča so v prvi tekmi 20. kroga slovenskega državnega prvenstva brez težav s 3:0 ugnali Celje. Za novo zmago moštva iz Haloz so zadeli Dino Kresinger, Rene Mihelič in Josip Fuček.

Trener Zavrča Viktor Trenevski (levo)
Trener Zavrča Viktor Trenevski (levo) FOTO: Damjan Žibert

Domači so v tekmo krenili z velikim motivom. S Celjani so imeli še nekaj neporavnanih računov, saj so jih izločili v pokalu, hoteli pa so tudi potrditi odmevne točke s tekme proti Mariboru. Zato ni prav nič čudnega, da so že od samega začetka krenili proti celjskim vratom, v deveti minuti pa so si priigrali tudi prvo priložnost, vendar je hrvaški napadalec Dino Kresinger streljal mimo vrat. Tudi strel Dorisa Kelenca ni zadel cilja, zato pa je navijače v 15. minuti na noge dvignil Kresinger, ki je izkoristil lepo podajo Roka Roja in z glavo matiral celjskega vratarja Matica Kotnika. V drugem delu prvega polčasa je ofenziva domačih počasi pojenjala, gosti so prišli do daha, a v akcijah niso bili nevarni, na gol domačih niso sprožili niti enega strela.

Podobno kot prvi se je začel tudi drugi polčas. Domači so prevzeli pobudo, Kresinger je bil že v prvi minuti blizu zadetka, kar ni uspelo njemu, je v 52. minuti uspelo Miheliču, ki je z natančnim strelom povišal vodstvo svoje ekipe, s tem pa dosegel svoj prvi gol v dresu Zavrča. Takoj zatem so se prvič v ugodnem položaju znašli tudi Celjani, toda Miha Zajc je streljal mimo gola, po strelu Benjamina Verbiča pa je domačo ekipo rešil Sandi Čeh. Gostitelji so po vodstvu z 2:0 navidezno premoč prepustili tekmecem, a bili vseeno še naprej nevarnejši, predvsem sta Kotniku grozila Mihelič in Kresinger, slednji je tudi oplazil prečko. Natančnejši pa je bil v 79. minuti z diagonalnim strelom rezervist Josip Fuček, ki je v igro vstopil le šest minut pred tem. Gosti bi v 85. minuti lahko dosegli vsaj častni gol, a Verbič ni bil natančen, tako da je ostalo pri rezultatu 3:0.

Zavrč – Celje 3:0 (1:0)
Kresinger (15.), Mihelič (52.), Fuček (79.)