Za slovo od Evrope premagali Tatran

Maribor, 01. 12. 2013 21.25 |

Rokometaši mariborskega Branika so v povratni tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF na domačem igrišču premagali slovaški Tatran iz Prešova s 30:28 (12:11).

Rokometaši mariborskega Branika so na povratnem obračunu premagali kakovostne tekmece iz Prešova (30:28), a kljub temu izpadli iz nadaljnjega tekmovanja v drugem najmočnejšem klubskem tekmovanju na stari celini. Primanjkljaj osmih golov s prvega dvoboja na Slovaškem je bil enostavno prehud zalogaj za napredovanje v skupinski del tekmovanja, kjer so Mariborčani v minuli sezoni pustili globoke sledi in za las zgrešili uvrstitev na zaključni turnir v francoskem Nantesu.

Miha Zarabec
Miha Zarabec FOTO: Boštjan Selinšek

Izbranci domačega trenerja Marka Šibile so si po izenačeni predstavi v prvem polčasu na začetku drugega priigrali dva gola prednosti (17:15), navzlic izjemnemu trudu in zgledni bojevitosti pa niso naredili kakovostnega premika v svoji igri. Kakovostni rokometaši iz Prešova, ki so izkušnje nabirali tudi v evropski ligi prvakov, enostavno niso dovolili presenečenja, v 48. minuti so znova izenačili na 22:22.

Mariborčani so v končnici tekme vendarle stisnili zobe in se od mednarodnega tekmovanja poslovili z zmago. V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Tadej Sok z devetimi in Miha Zarabec s sedmimi goli, izkazal pa se je tudi vratar Jure Vran, ki je zbral 16 obramb.