Z golom v zadnji sekundi Velenjčani dobili rokometni derbi

Celje, 03. 10. 2012 19.52 |

Prvi veliki derbi v letošnjem državnem rokometnem prvenstvu med moštvoma Celje Pivovarna Laško in Gorenje Velenje je v celjski dvorani Zlatorog pripadel Velenjčanom. Zmagali so s 25:24, gol odločitve pa je v zadnji sekundi tekme dosegel Cehte.

Osrednja tekma 5. kroga državnega rokometnega prvenstva se je končala z zmagoslavjem velenjskih rokometašev. Po prvem polčasu je bil izid tesen, za gol je vodilo Gorenje (12:13), v tem obdobju se je pri Celjanih najbolj izkazal Marguč s šestimi zadetki, pri Velenjčanih pa Cehte s štirimi. V drugem polčasu so bili gostje vseskozi v prednosti, imeli so tudi že šest golov prednosti (15:21 v 46. minuti in 17:23 deset minuti pred koncem tekme). Nato so Celjani v končnici zaigrali bolje in izid izenačili minuto in pol pred koncem (24:24). V zaključku tekme so imeli boljše živce Velenjčani in so zmagali za en gol, 25:24. Mož odločitve je bil Cehte, ki je odločilni gol dosegel v zadnji sekundi tekme. V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Cehte s sedmimi in Jure Dolenec s šestimi goli, v celjski pa je bil najbolj učinkovit Gašper Marguč, ki je dosegel devet golov.

Velenjčani so zmagali v celjski dvorani Zlatorog.