Wigan izločil Manchester City

Manchester, 09. 03. 2014 19.22 |

Pokalno tekmovanje angleške nogometne zveze je polno presenečenj, zadnje je pripravil Wigan, ki je na stadionu Etihad premagal favorizirani Manchester City (2:1) in se uvrstil v polfinale.

Veselje igralcev Wigana ob preboju v pokalno polfinale.
Veselje igralcev Wigana ob preboju v pokalno polfinale. FOTO: Reuters

V pokalnem tekmovanju angleške nogometne zveze je prišlo še do enega presenečenja. Izpadel je Manchester City, izločil pa ga je Wigan, ki se je tako izkazal za resnično neugodnega tekmeca citizensov. Spomin je namreč še precej svež na finale FA pokala na Wembleyu maja lani, ko je Wigan presenetljivo premagal City (1:0) in osvojil lovoriko. Tokrat je bilo 2:1 za Wigan, ki se je tako prebil v polfinale, varovanci Manuela Pellegrinija pa so tako tekmovanje končali v četrtfinalu. Njegov nasprotnik bo Arsenal, drugi polfinalni par je Hull City - Sheffield United.

Za Wigan sta gola dosegla Jordi Gomez v 27. minuti iz enajstmetrovke in James Perch za vodstvo z 2:0 v 47. minuti, nato je Samir Nasri za gostitelje znižal izid v 68. minuti, vendar je to bilo premalo, zmago so slavili varovanci Uweja Roslerja, ki jih na poti do final čaka še eno favorizirano moštvo Arsenal.