Vučinić Juventus popeljal v polfinale italijanskega pokala

Torino, 09. 01. 2013 21.44 |

Na derbiju italijanskega pokala sta se v četrtfinalu pomerila Juventus in AC Milan. Na Juventus Areni je staro damo v polfinale popeljal Črnogorec Mirko Vučinić, ki je zmagovalca odločil v prvem podaljšku (2:1).

Nogometaši Juventusa so v zadnjem krogu Serie A presenetljivo izgubili pred svojimi navijači proti Sampdorii in vknjižili tretjo ničlo v letošnji sezoni. Tokrat so na Juventus Areni v četrtfinalu italijanskega pokala gostili AC Milan. Trener gostiteljev Antonio Conte se je odločil, da nekoliko premeša začetno enajsterico, na klopi pa je med drugim pustil Andreo Pirla in Gianluigija Buffona. Na drugi strani je Masmilano Alegri počitek namenil Christianu Abbiatiju in Antoniju Nocerinu.

Četrtfinalni dvoboj – o napredovanju odloča samo ena tekma – so bolje začeli gostje. V šesti minuti je Kevin Prince Boateng lepo po levem boku ušel domači obrambi, podal v sredino kazenskega prostora, kjer je Giampaolo Pazzini s peto podaljšal do Stephana El Shaarawyja, ta pa je natančno meril in premagal Marca Storarija. Gostitelji so odgovorili v 12. minuti, ko je prekrasen gol s prostega strela dosegel Sebastian Giovinco. Strelec izenačujočega gola je imel še izjemno priložnost, ko je sam stekel proti vratom Milana, a močno streljal mimo vrat. Ob koncu prvega polčasa pa je njegov poskus znova s prostega strela vratar Marco Amelia odbil v kot.

Gol Stephana El Shaarawyja je bil premalo za napredovanje Milana.
Gol Stephana El Shaarawyja je bil premalo za napredovanje Milana. FOTO: Reuters
V nadaljevanju so v dokaj izenačeni tekmi imeli nekoliko več pobude na zelenici varovanci Antonia Conteja, ki je v 75. minuti v igro poslal prvega ideologa igre stare dame in nekdanjega člana Milana Pirla. Ob koncu rednega dela so bili nekoliko več pri žogi gostje, ki pa si niso priigrali resnejše priložnosti za gol. Sledili so podaljški. V 95. minuti so gostitelji izvedli hiter protinapad, ki ga je zaključil rezervist Mirko Vučinić (2:1). Domači so se po vodstvu odločili predvsem za branjenje izida, kar jim je dobro uspevalo vse do konca, čeprav so imeli rossoneri dve izjemni priložnosti, a jim je zmanjkalo športne sreče v samem zaključku akcije. Črnogorski napadalec je tako staro damo popeljal v polfinale italijanskega pokala, kjer bo tekmec zadnjih zmagovalcev Scudetta Lazio.
Mirko Vučinić je z golom v 95. minuti Juventus popeljal v polfinale italijanskega pokala. FOTO: Reuters

Juventus – Milan 2:1 (1:1)
Govinco 12., Vučinić 95.; El Shaarawy 6.