Philadelphia, 25. 03. 2014 07.55 |

Hokejisti NHL moštva Los Angeles Kings so s 3:2 ugnali Philadelphia Flyers. Potem, ko so vodili že z 2:0, so morali v zadnjih desetih minutah pošteno trepetati za zmago.

Hokejski navdušenci v Wells Fargo Centru so bili pred začetkom dvoboja prepričani v zmago zasedbe Philadelphia Flyers, na prvi gol pa so morali počakati do druge tretjine. A na njihovo žalost so oba dosegli gostje, igralci zasedbe Los Angeles Kings. Prvega Jeff Carter, drugega pa po podaji Anžeta Kopitarja Justin Williams. Čeprav so imeli gostje pred sklepnim delom obračuna lepo prednost pa dvoboj še zdaleč ni bil odločen.

Sploh potem, ko je Matt Read po slabih 30 sekundah 3. tretjine znižal na 2:1, Jakub Voracek pa v deveti minuti zabil za 2:2. Kralji so navkljub šoku hitro našli odgovor. Pravzaprav ga je našel Dwight King, ki je uspel dve minuti kasneje doseči tretji gol za kralje in postaviti končni izid obračuna (3:2). "Razmišljal sem, da bodo 'leteli' po ledu v 3. tretjini in do izenačenja so to tudi počeli, nato pa je na sceno stopil King,“ je po dvoboju razmišljal kapetan LA Kings Dustin Brown in dodal: "Dwight je zabil pomemben gol, saj je z njim stvari postavil na svoje mesto, za nameček pa je tekmec po golu popustil.“