Ljubljana, 28. 02. 2014 20.17 |

M.J./STA/M.F.
2

V tekmi drugega dela hokejske lige EBEL sta se v Tivoliju pomerila domača Telemach Olimpija in celovški KAC. Gostje, ki se še vedno borijo za končnico, so slavili s 5:0. Ljubljančane do konca sezone razširjenega avstrijskega prvenstva čaka le še gostovanje v Gradcu.

Za Ljubljančane dvoboj ni imel več tekmovalnega pomena, saj so zeleno-beli zadnje, že takrat precej majhne možnosti za uvrstitev v končnico izgubili pred dvema dnevoma, čeprav so premagali Innsbruck. A domači hokejisti so se želeli od najzvestejših navijačev v Tivoliju posloviti z zmago, čeprav so imeli na drugi strani zelo motiviranega tekmeca. Celovčani, v lanski sezoni zmagovalci lige Ebel, so bili namreč tako kot Ljubljančani tik pred izpadom, v najslabšem primeru jim ne bi več pomagali niti obe zmagi do konca drugega dela.

Dvoboj ljubljanskih in celovških zmajev je pripadel Avstrijcem.
Dvoboj ljubljanskih in celovških zmajev je pripadel Avstrijcem. FOTO: Damjan Žibert

V dosedanjem delu sezone so imeli v obračunu zmajev - tako kot Ljubljana ima tudi Celovec za mestni simbol zmaja, le da so onstran Karavank zmaji rdeči - več uspeha Korošci. Dobili so tri od štirih medsebojnih tekem, pa tudi prvo v drugem delu tekmovanja, ko so bili doma boljši s 5:2. Dobili pa so tudi današnji dvoboj ter tako domačim še zagrenili konec mednarodne sezone v dvorani Tivoli.

Premoč bolj motiviranih Celovčanov v prvih dveh tretjinah še ni bila tako očitna, razpoložen je bil tudi domači vratar Aleš Sila, priložnosti pa so si pripravili Eric Pance, Jure Sotlar in Ken Ograjenšek. A so ostale neizkoriščene, gostje pa so zadeli po enkrat v prvi in drugi tretjini in imeli dobro izhodišče pred zadnjo. Celovčani so v zadnjem delu močno pritisnili na plin, plod takšne igre pa so bili še trije goli v mreži zeleno-belih med 47. in 57. minuto ter prepričljiv poraz.

Telemach Olimpija - KAC 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)
Lundmark 13., Iberer 25., Fretter 47., Koch 57., Spurgeon 58.