Smederevo, 15. 03. 2014 22.46 |

Košarkarji Uniona Olimpije so dva kroga pred koncem rednega dela dočakali jubilejno deseto zmago v ligi Aba. Še drugič v tej sezoni, tokrat v gosteh, so premagali Mega Vizuro (85:80).

Za Ljubljančane je to druga zaporedna zmaga po uspehu proti Partizanu in hkrati tretja v tej sezoni na tujem. Obenem pa lepa vzpodbuda pred slovenskim derbijem v naslednjem krogu v Stožicah. Bolj kot za Union Olimpijo je zmaga pomembna za druge slovenske klube. Slovenija je namreč danes dosegla dve zmagi - Krka je premagala Radnički, tako da ima dva kroga pred koncem verjetno že odločilno prednost pred Bosno in Hercegovino v boju za tretjega predstavnika v naslednji sezoni. Čeprav se sicer sliši atraktivno, da bi imela Slovenija tri ekipe v regionalnem tekmovanju, pa je veliko vprašanje, ali so v Sloveniji sploh tri ekipe (s tem, da mora tretjeuvrščena plačati 150.000 evrov za vstop v ligo Aba), ki so pripravljene igrati na takšni ravni.

Aleš Pipan in Alen Omić
Aleš Pipan in Alen Omić FOTO: Damjan Žibert

Union Olimpija je do zmage v Smederevu prišla v zadnji četrtini. Do tedaj je tekmecu tesno sledila, pred začetkom zadnjega dela pa je prešla v ospredje. Od tedaj je le še za trenutek izpustila vodstvo iz svojih rok, zmagovalec pa je bil dokončno znan tri minute koncem, ko se je razlika povzpela na 83:73.

Najboljši posameznik na parketu je bil Sasu Salin s 23 točkami (trojke 5:8, indeks 24). Dve točki slabši indeks je imel Deividas Gailius (17 točk, 8 skokov, 5 podaj), 16 točk pa je dosegel Alen Omić.

Mega Vizura - Union Olimpija 80:85 (29:21, 18:22, 14:21, 19:21)