Montreal, 06. 12. 2013 08.02 |

Vodilna ekipa lige NHL Chicago Blackhawks je morala v gosteh priznati premoč ekipi Minnesota Wild s 3:4. Klonili so tudi drugouvrščeni hokejisti San Joseja, ki so s kar 1:5 v gosteh izgubili proti Pittsburgh Penguins.

Zmago je Minnesoti slabi dve minuti pred koncem priboril Marco Scandella, ekipa pa je tako zmagala s 4:3. "Proti ekipi, kot je Chicago, je vsekakor lepo zmagati. Borili smo se ves čas, najpomembnejše pa je, da smo res igrali kot moštvo," je po zmagi dejal Scandella. Minnesota je v tej sezoni proti Chicagu na treh tekmah dvakrat zmagala. Za Minnesoto so zadeli še Jonas Brodin, Zach Parise in Matt Cooke, medtem ko so bili za Chicago uspešni Jeremy Morin, Brandon Saad in Marian Hossa.

San Jose je visoko izgubil v gosteh pri Pittsburghu, ki je zmagal kljub odsotnosti zvezdnika Jevgenija Malkina. V vratih domačih se je izkazal Marc-Andre Fleury, ki je zbral 44 obramb, v mrežo pa spustil le en plošček, ko ga je v drugi tretjini premagal Tomas Hertl. Za Pittsburgh, ki je zmagal petič zapored, so bili uspešni Chris Kunitz dvakrat, Pascal Dupuis, Jayson Megna in Kris Letang. "Ko pak ne gre v gol, je zelo zabavno. Nekako se sam precej bolj počutiš kot del akcije na ledu," je po zmagi z nasmehom dejal Fleury.

Marc Andre Fleury in Sidney Crosby
Marc Andre Fleury in Sidney Crosby FOTO: Reuters

Na preostalih tekmah, Anže Kopitar bo z Los Angelesom v soboto gostil New York Islanders, so Buffalo Sabres z 1:3 izgubili proti New York Rangers, z enakim izidom so Tampa Bay Lightning premagali Ottawa Senators. St. Louis Blues so bili s 5:1 boljši od New York Islanders, Toronto Maple Leafs pa po podaljšku s 3:2 od Dallas Stars. Montreal Canadiens so z 2:1 ugnali Boston Bruins, Florida Panthers pa Winnipeg Jets s 5:2. Z enakim izidom so Nashville Predators doma izgubili proti Carolina Hurricanes, visoko, s kar 8:2, pa so Edmonton Oilers premagali Colorado Avalanche.

Buffalo Sabres – New York Rangers 1:3
Pittsburgh Penguins – San Jose Sharks 5:1
Tampa Bay Lightning – Ottawa Senators 3:1
St. Louis Blues – New York Islanders 5:1
Minnesota Wild – Chicago Blackhawks 4:3
Toronto Maple Leafs – Dallas Stars 3:2 (podaljšek)
Montreal Canadiens – Boston Bruins 2:1
Florida Panthers – Winnipeg Jets 5:2