Pirej, 03. 03. 2014 08.18 |

Vodilni klub grškega nogometnega prvenstva Olympiakos je v vročem atenskem derbiju proti Panathinaikosu doživel sploh prvi poraz v domači sezoni. Zeleni so slavili kar s 3:0, na tribunah pa je, kot vselej, divjala prava vojna.

Na atenskem nogometnem derbiju med Olympiakosom in Panathinaikosom je bilo v navijaških izgredih aretiranih 11 navijačev, je sporočila grška policija. Pao je sicer presenetil vodilno ekipo lige in zmagal s 3:0, a vseeno na lestvici za Olympiakosom zaostaja za 19 točk. Grška policija je skupno na policijsko postajo privedla 26 oseb, 11 jih je nato zadržala zaradi nasilnega obnašanja pred, med in po tekmi na stadionu Karaiskakis. Pri tem je uporabila tudi "določeno količino kemikalij", da je umirila navijače Olympiakosa.

V neredih je bil lažje poškodovan tudi trener Panathinaikosa Giannis Anastasiou, ki je sredi drugega polčasa v obraz dobil polno plastenko. Med drugim je ena od bakel, ki so jih navijači obeh ekip zmetali na zelenico, zgolj za malo zgrešila več nogometašev. Tekmo je zaznamoval še en incident; v prvem polčasu se je na igrišču zgrudil napadalec Olympiakosa Nigerijec Michael Olaitan. Takoj so ga prepeljali v bolnišnico, kjer so ugotovili, da ima srčno aritmijo in druge težave, povezane s stresom in anksioznostjo. Za zdaj so ga zadržali v bolnišnici na nadaljnjih pregledih.

Olympiakos - Panathinaikos 0:3 (0:1)