München, 30. 03. 2014 10.46 |

V 28. krogu nemške nogometne Bundeslige je stari in novi prvak Bayern München na Allianz Areni remiziral s Hoffenheimom (3:3), dortmundska Borussia pa je na gostovanju v Stuttgartu po zaostanku z 0:2 prišla do velikega preobrata in zmage s 3:2.

Nogometaši Bayerna, ki so si že v minulem krogu zagotovili nov naslov nemških prvakov, so tokrat proti Hoffenheimu nastopili v nekoliko spremenjeni zasedbi. Po golu Anthonyha Modesta so povedli gostje, a Bavarci so odgovorili odločno. V roku devetih minut so gostitelji zadeli kar trikrat in povedli s 3:1. Dvakrat je bil uspešen Claudio Pizzaro, en gol je prispeval Xherdan Shaqiri. Borbeni gostje se kljub zaostanku niso predali in bili za to nagrajeni. Najprej je Sead Salihović mojstrsko zadel s prostega strela, nato pa je v 75. minuti končni rezultat 3:3 postavil Roberto Firmino. Bayern bolj kot remi skrbi poškodba Thiaga Alcantare, ki naj bi prisilno počival kar dva meseca.

Velik preobrat je uspel nogometašem Borussie iz Dortmunda. Četa Jürgena Kloppa, ki se krčevito bori za drugo mesto, je na gostovanju v Stuttgartu zaostajala že z 0:2 (zadela sta Christian Gentner in Martin Harnik), nato pa je na sceno stopil Marco Reus. Odlični vezist je v prvem polčasu najprej znižal zaostanek, z dvema goloma v drugem pa poskrbel za popoln preobrat. Gostitelji so sicer od 67. minute igrali brez izključenega Georga Niedermaierja. Borussia tako še naprej ostaja druga. Za vrat ji diha Schalke, ki ima zgolj eno točko zaostanka.