Washington, 26. 03. 2014 07.42 |

Moštvolige NHL Los Angeles Kings je v gosteh premagalo Washington Capitals. Tekma se je končala po izvajanju kazenskih strelov s 5:4 v korist kraljev. Anže Kopitar se v rednem delu ni vpisal med strelce, nato pa zadel prvi kazenski strel. Odločilnega je prispeval Jeff Carter.

Los Angeles je s tem še sedmič zapored zmagal v gosteh, ekipa pa je bila še drugič v petih dneh boljša od Washingtona. Kralji zaostajajo le še eno zmago za klubskim rekordom osmih zaporednih zmag v gosteh. Kralji zadnjo turnejo po vzhodni obali v tej sezoni končujejo v noči na petek, ko se bodo ob polnoči pomerili še s Pittsburghom. Sidney Crosby in druščina so letos v Staples Centru zmagali s 4:1. Hokejisti Los Angelesa so se le 24 ur po tekmi v Pensilvaniji udarili z moštvom iz ameriške prestolnice. Domači so povedli že v tretji minuti igre, svoj 47. gol je dosegel Aleksander Ovečkin. V osmi minuti je bilo že 2:0, tudi tokrat je bil z igralcem več uspešen Ovečkin. Gostje so udarili v drugi tretjini, ko je v 23. minuti Mike Richards iznajdljivo za hrbet Jaroslava Halaka pospravil odbitek po strelu Aleca Martineza od daleč. Dobri dve minuti pred koncem so domači izvedli protinapad, ko je odbitek v gol pospravil nekdanji kralj Dustin Penner. Zadnja tretjina je znova prinesla začetek po željah gostov. Dwight King je na 2:3 znižal že po 45 sekundah igre, potem ko je v gol pospravil odbitek po strelu Dustina Browna.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Kralji so izenačili v 49. minuti, ko je z izjemnim strelom iz zapestja pod prečko Halaka matiral Martin Gaborik. Zasluženo izenačenje je v 53. minuti tekme prešlo v prvo gostujoče vodstvo, potem je domačo napako v obrambi izkoristil Brown, ki je Halaka ukanil s strelom med nogama za 4:3. Domači so 41,5 sekund pred koncem izenačili, potem ko je streljal Eric Fehr, Jonathanu Quicku pa je plošček ušel med nogama, gol pa je zabil Jevgenij Kuznjecov za prvi zadetek v ligi NHL. Po podaljšku brez zadetkov je kazenske strele odprl domači hokejist Kuznjecov, a brez uspeha, nato je na ledeno ploskev stopil Anže Kopitar, ki je Halaka ukanil s preigravanjem in strelom med nogama. Strel Fehra v drugi seriji je zanesljivi Quick zaustavil, nato pa je Jeff Carter hladnokrvno še drugič v petih dneh loterijo kazenskih strelov odločil v korist kraljev. S četrto zmago zapored (90 točk, 42 zmag, 25 porazov, šest porazov po podaljšku) kralji trdno držijo tretje mesto v pacifiški skupini ter šesto mesto v razvrstitvi zahodne konference. Mesto v končnici so si zagotovile že štiri ekipe, vodilna ekipa Vzhoda Boston (104 točke) ter kar tri moštva z Zahoda - St. Louis (105), San Jose (103) in Anaheim (99). Los Angeles ima sicer v pacifiški skupini devet točk manj od Anaheima in 13 od San Joseja.

Toronto Maple Leafs - St. Louis Blues 3:5
Washington Capitals - Los Angeles Kings 4:5
Montreal Canadiens - Buffalo Sabres 2:0
Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 4:2
Nashville Predators - Colorado Avalanche 4:5
Pittsburgh Penguins - Phoenix Coyotes 2:3
Carolina Hurricanes - New York Islanders 4:5
Florida Panthers - Ottawa Senators 3:2