Pittsburgh, 12. 03. 2014 07.48 |

Igralci St. Louis Blues, ki s 95 točkami vodijo v ligi NHL, so na domačem ledu po podaljšku izgubili z Dallas Stars z 2:3. Drugi v ligi je tokrat prosti Anaheim s 93 točkami, na tretjem mestu pa je ekipa Pittsburgh Penguins (92), ki je premagala Washington Capitals z 2:0.

Sidney Crosby
Sidney Crosby FOTO: Reuters

Ekipa Pittsburgh Penguins je bila z 2:0 boljša od Washington Capitals. V prvi tretjini je zadel Jussi Jokinen, v tretji tretjini pa se je med strelce vpisal še Sidney Crosby. Domači vratar Marc Andre Fleury je ubranil 32 strelov ter še petič v sezoni ostal nepremagan. Florida Panthers je izgubila dvoboj s Phoenix Coyotes z 1:3, San Jose Sharks je bil prepričljivo boljši od Toronto Maple Leafs s 6:2. Dve tekmi se nista končali že po rednem delu. Minnesota Wild je šele po kazenskih strelih klonila proti Edmonton Oilers s 3:4, St. Louis Blues pa je bil po podaljšku slabši od Dallas Stars z 2:3. Odločilni gol je v četrti minuti podaljška dosegel Jamie Benn.

Ekipa Los Angeles Kings, za katero nastopa tudi Slovenec Anže Kopitar, bo s soigralci v domačem Staples centru igrala v noči na petek po slovenskem času z moštvom Toronto Maple Leafs. Kralji trenutno zasedajo osmo mesto.

Buffalo Sabres - Nashville Predators 1:4
Columbus Blue Jackets - Detroit Red Wings 4:1
Philadelphia Flyers - New Jersey Devils 1:2
Carolina Hurricanes - New York Rangers 3:1
Pittsburgh Penguins - Washington Capitals 2:0
Florida Panthers - Phoenix Coyotes 1:3
Minnesota Wild - Edmonton Oilers 3:4
St. Louis Blues - Dallas Stars 2:3