Faro, 05. 04. 2014 16.37 |

Svetovni prvak v reliju Francoz Sebastien Ogier vodi po drugem dnevu relija po Portugalski, četrte letošnje dirke svetovnega prvenstva. Pred zadnjimi tremi hitrostnimi preizkušnjami v okolici Fara ima prvi voznik Volkswagna 38 sekund naskoka pred Fincem Mikkom Hirvonenom (Ford).

Po drugi etapi oziroma 13 "brzincih" ima Sebastien Ogier tako že precej občutnejšo prednost kot po polovici današnjega sporeda, ko je bil na vrhu z le dvema sekundama naskoka. Mikka Hirvonen, v petek je končal na prvem mestu, zdaj zaostaja 38 sekund, tretji Norvežan Mads Oestberg (Citroen) pa že skoraj poldrugo minuto. Manj kot dve minuti zaostanka za vodilnim pa ima le še Španec Daniel Sordo (Hyundai) na četrtem mestu, že peti Norvežan Henning Solberg (Ford) namreč zaostaja štiri minute in pol in je ostal brez realnih možnosti za stopničke.

Sebastien Ogier
Sebastien Ogier FOTO: Reuters

Prvi dirkač Volkswagna se je najbolje znašel na ozkih makadamskih cestah in dobil pet od šestih preizkušenj. Tudi zaradi prave izbire pnevmatik je nato prednost le še povečeval. "Odlično mi je šlo in na koncu mi ni bilo niti potrebno tvegati vsega. Pa tudi gume so bile odlične," je bil z opravljenim zadovoljen Francoz. Oestberg je na tretjem mestu že po jutranjih preizkušnjah zamenjal Estonca Otta Tänaka, ki je svojo fiesto razbil prav na mestu, kjer se je leta 2009 Finec Jari-Matti Latvala spektakularno skotalil v 200 metrov globok prepad. Finec je svoj letošnji portugalski reli tudi že končal, že v petek je med prevračanjem popolnoma uničil svojega volkswagna, a ostal nepoškodovan.