Novo mesto, 15. 03. 2014 18.33 |

Košarkarji Krke so zabeležili enajsto zmago v ligi Aba, tako da dva kroga pred koncem tekmovanja ostajajo v igri za sedmo mesto, ki prinaša nastopanje v evropskem pokalu v prihodnji sezoni. V 24. krogu lige Aba so doma premagali Radnički s 83:57.

Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so tudi proti Radničkemu nadaljevali niz zmag na domačem parketu v ligi Aba. V Leonu Štuklju imajo zdaj štiri zaporedne uspehe; nazadnje so doma izgubili proti Cedeviti na začetku januarja. Od skupno enajstih zmag so tri dosegli v gosteh. Radnički, ki je na prvi tekmi zmagal 84:77, tokrat ni bil dorasel Krki, ki je nastopila brez poškodovanega Eda Murića, a s povratnikom Sanijem Bečirovićem. Gostitelji so bili boljši v vseh elementih igre, vprašanje zmagovalca pa so rešili že v prvih dvajsetih minutah.

Aleksandar Džikić
Aleksandar Džikić FOTO: Damjan Žibert

Z agresivno obrambo in nizom razpoloženih posameznikov - Booker 21 točk, met iz igre 8:10, indeks 24, Buljan 13 točk, 9 skokov, Klobučar 11 točk, met iz igre 4:5, 12 podaj, indeks 27, Bečirović 11 točk, met iz igre 5:7, 5 podaj, Lapornik 12 točk, met iz igre 4:6 - so si v prvih 15 minutah nabrali osemnajst točk prednosti (30:12) ter gostom iz Kragujevca že med odmorom odvzeli voljo do preobrata. To je bilo v nadaljevanju dobro vidno, saj so krkaši kot za šalo polnili koš tekmeca in na koncu slavili s 26 točkami naskoka.