Los Angeles, 29. 01. 2014 07.42 |

Moštvo lige NHL Los Angeles Kings, kjer igra Slovenec Anže Kopitar, je izgubilo proti Phoenix Coyotes z 0:3. Oliver Ekman-Larsson je domače popeljal v vodstvo v 16. minuti prve tretjine, v začetku druge pa je povišal že na 2:0. Tretji gol je v zadnji tretjini prispeval še Antoine Vermette.

Kraljem še vedno šepa napad, Kopitar je v statistiko vpisal le en strel na gol nasprotnikov, vratih domačinov se je s 30 obrambami izkazal Thomas Greiss in ohranil mrežo nedotaknjeno drugič v sezoni, tretjič v karieri. Na drugi strani je Jonathan Quick prejel 29 strelov, trije ploščki so končali za njegovim hrbtom. "To je bila za nas pomembna tekma. Veliko smo se o njen pogovarjali že prej in mislim, da smo danes dobro odigrali vseh 60 minut," je po zmagi povedal strelec dveh golov Oliver Ekman-Larsson. Kralji so izgubili na zadnjih šestih tekmah od odigranih sedmih. Velika težava je neučinkovitost v napadu, medtem ko so na prejšnjih tekmah vsaj zatresli mrežo nasprotnikov, jim tokrat to ni uspelo. "Nocoj smo imeli res dobre priložnosti, a jih nismo izkoristili. Nasprotniki so bili bolj lačni zmage, tudi mi bomo morali v prihodnje še iskati priložnosti in najti pot ploščku do gola," pa je po porazu dejal kapetan Los Angelesa Dustin Brown.

Dustin Brown
Dustin Brown FOTO: Reuters

Kralji so v zadnji tretjini dvakrat zadeli vratnico, a se je plošček zmeraj odbil stran od gola. Drugouvrščena ekipa lige St. Louis Blues je tokrat premagala New Jersey Devils s 3:0 in tako vknjižila že 32. zmago, medtem ko je moralo vodilno moštvo NHL Anaheim Ducks z 2:4 priznati premoč Minnesota Wild. Zach Parise je za slednje prispeval gol in dve podaji, Mikael Granlund je zadel za vodstvo z igralcem več v drugi tretjini, Darcy Kuemper pa je ubranil 31 strelov za Minnesoto, za katero sta zadela še Jason Pominville in Erik Haula.

Boston Bruins - Florida Panthers 6:2
Philadelphia Flyers - Detroit Red Wings 5:0
Buffalo Sabres - Washington Capitals 4:5 (podaljšek)
St. Louis Blues - New Jersey Devils 3:0
Phoenix Coyotes - Los Angeles Kings 3:0
Anaheim Ducks - Minnesota Wild 2:4
Toronto Maple Leafs - Tampa Bay Lightning 3:2
Columbus Blue Jackets - Ottawa Senators 2:3