Los Angeles, 27. 02. 2014 07.51 |

Anže Kopitar nadaljuje z dobrimi predstavami tudi po olimpijskih igrah v Sočiju. Ekipa Los Angeles Kings je v ligi NHL v gosteh v Denverju s 6:4 premagala Colorado Avalanche, Kopitar pa je za zmagovalce dosegel dva gola in podajo ter je bil s tremi točkami najboljši mož srečanja.

Anže Kopitar
Anže Kopitar FOTO: Reuters

Hrušičan Anže Kopitar je uspešen večer napovedal že na začetku tekme, ko je v šesti minuti podal za vodilni gol, zadel je Robyn Regehr. Najboljši slovenski hokejist je zadel ob koncu druge tretjine, ko je znižal vodstvo gostiteljev na 4:3, nato je bil še uspešen v četrti minuti zadnjega dela za 5:4. Justin Williams je končni izid potrdil z zadetkom v nebranjeno mrežo 11,1 sekunde pred koncem. Na seznam strelcev sta se vpisala še Jarett Stoll in Jeff Carter, ki je zadel ob koncu druge tretjine za izenačenje 4:4. "Ta dva hitra zadetka ob koncu druge tretjine sta bila zelo pomembna in sta nas nabila s pozitivno energijo ter ponesla še v zadnjo tretjino, ko smo imeli še za nameček igralca več na igrišču," je žarel Kopitar, ki je v tej sezoni zbral že 50 točk, 19 golov in 31 podaj.

Colorado Avalanche - Los Angeles Kings 4:6
Buffalo Sabres - Boston Bruins 5:4
Montreal Canadiens - Detroit Red Wings 1:2
Vancouver Canucks - St. Louis Blues 1:0