Amsterdam, 20. 01. 2014 10.40 |

V Amsterdamu sta se pomerila večna nizozemska nogometna tekmeca Ajax in PSV. Slovenski napadalec Tim Matavž še ni okreval po poškodbi, zaradi katere je moral celo na operacijo, posledično ga ni bilo niti na klopi gostov iz Eindhovna. Derbi je pripadel Ajaxu (1:0).

V Amsterdamu se je zbralo več kot 50.000 gledalcev, ki so edini gol videli sredi drugega polčasa, ko je odlično podal Lasse Schöne, žogo pa je v mrežo gostov preusmeril islandski reprezentant Kolbeinn Sigthorsson. Ajax je z zmago zadržal vodstvo na lestvici, ima enako število točk kot Vitesse, PSV pa je padel še nekoliko nižje. Tim Matavž in soigralci so šele na osmem mestu, za vodilnim zaostajajo kar za 14 točk.