Dortmund, 16. 04. 2014 10.28 |

Nogometaši dortmundske Borussie so potrdili dobro formo in se z zmago z 2:0 proti Wolfsburgu prebili v veliki finale nemškega pokala. Svoj 100. gol v rumeno-črnem dresu je dosegel Robert Lewandowski, ki se bo poleti preselil v Bayern.

Varovanci Jürgena Kloppa so na stadionu Signal Iduna Park vse dvome o zmagovalcu razblinili že v prvem polčasu. Že v 12. minuti je za vodstvo gostiteljev z natančnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel Armenec Henrik Mkhitaryan. Tik pred koncem prvega dela igre je zadel še Robert Lewandowski in postavil končni izid tekme. Odlični poljski napadalec, ki se po koncu sezone brez odškodnine seli v Bayern, je z mojstrsko potezo iz igre vrgel branilca in zadel zgornji levi kot. Borussia se bo v velikem finalu pomerila z zmagovalcem obračuna med münchenskim Bayernom in Kaiserslauternom.

Gündogan podaljšal pogodbo

Navijači Borussie so ob uvrstitvi v finale imeli še en razlog za veselje. Novo pogodbo z moštvom iz Dortmunda je namreč podpisal odlični vezist Ilkay Güdnogan. Nemški reprezentant, ki bi mu trenutna pogodba potekla naslednje leto, je sodelovanje z Borussio podaljšal do leta 2016. "Zelo sem hvaležen klubu, ki mi je ponudil priložnost, da sem še naprej del te izvrstne ekipe in posebnega okolja. Vse bom dal od sebe, da bom že v kratkem spet pomagal soigralcem. Zelo sem optimističen glede prihodnjih tednov in mesecev," je ob podpisu pogodbe povedal Gündogan, ki je večino te sezone izpustil zaradi poškodbe. Za njegove usluge sta se sicer zanimala tudi Manchester United in Bayern.