VIDEO in FOTO: Velenjčani korakajo proti osmini finala

Velenje, 24. 11. 2012 17.54 |

M.F./B.C.
2

Slovenski rokometni prvaki, igralci velenjskega Gorenja, so bili tudi v drugo uspešnejši od francoskega Chamberyja. V Rdeči dvorani so zmagali z 31:25.

Rokometaši velenjskega Gorenja korakajo proti osmini finala Lige prvakov, potem ko so pred tednom dni na gostovanju osmešili francoskega podprvaka Chamberyja, je bilo na domačem parketu igrati proti istemu tekmecu veliko težje. Varovanci Branka Tamšeta so tekmecu prvič 'pobegnili' v deveti minuti, ko je Fahrudin Melić zabil za 6:4, nato pa na krilih trde obrambe zabijali iz hitrih nasprotnih napadov. Najučinkovitejši v prvem delu obračuna, ki so ga domačini dobili z 18:13, je bil s 7 goli prav Črnogorec Melić.

Matej Gaber
Matej Gaber FOTO: Aljoša Kravanja

V nadaljevanju so ose nekoliko popustile, kar je izkušeni tekmec s pridom izkoristil in se celo nevarno približal na vsega tri gole zaostanka (23:20) ter imel napad, a sledilo je 'prebujenje' slovenskih prvakov, ki so prestavili v višjo prestavo in razblinili vse dvome o zmagovalcu. V 21. minuti je bilo tako 27:23, ob koncu pa so se domačini veselili zmage z 31:25. Najučinkovitejša pri zmagovalcih sta bila s po osmimi goli Melić in Jure Dolenec, pri gostih pa se je s šestimi odlikoval Giulliame Gille.