Valencia premagala Kazan na prvi finalni tekmi

Valencia, 01. 05. 2014 21.17 |

Košarkarji Valencie so naredili prvi korak k osvojitvi drugoligaške evropske klubske lovorike. V prvi finalni tekmi evropskega pokala, tekmovanja, v katerem je letos tekmoval tudi slovenski predstavnik Union Olimpija, so Španci na domačem igrišču dokaj prepričljivo premagali ruski Unics Kazan z 80:67.

Velimir Perasović
Velimir Perasović FOTO: Damjan Žibert

V finalu so košarkarji Kazana na začetku povsem zmrznili. Španci so silovito pritisnili in tik pred koncem prve četrtine je bilo 25:9. Že takrat je bilo mogoče slutiti, da Ruse čaka polom, v drugem delu je bila razlika že več kot 20 točk (44:23 in 49:27). Tudi tretji del igre je dobila domača ekipa, v 27. minuti pa je bila razlika celo že 30 točk (76:46). Kazalo je, da se Kazanu obeta pravi polom. A so v zadnjem delu gostje le nekoliko prišli k sebi, zaigrali boj zavzeto ter poraz proti Špancem, ki so bržčas že veliko pred koncem proslavljali zmago, precej ublažili. Četrtino so dobili kar s 23:6 in na koncu je bila razlika znosnih 13 točk, kar pomeni, da finale kljub premoči Valencie večji del prve tekme še ni odločen.

Najboljši strelec pri domačih je bil Justin Doellman z 28 točkami in šestimi skoki, pri poražencih pa jih je Vladimir Vermejenko dosegel 19, deset v zadnji četrtini.