Santander, 06. 12. 2013 19.09 |

Nogometaši Barcelone so v tekmi šestnajstine finala španskega kraljevega pokala s 4:1 ugnali Cartageno. Tretjeligaš je sicer na domačem igrišču povedel, nato pa so Pedro Rodriguez, Cesc Fabregas in Jean Marie Dongou poskrbeli za preobrat.

Nogometaši domačega tretjeligaša so tekmo na stadionu Municipal Cartagonova začeli sanjsko in proti sloviti Barceloni celo povedli. V 16. minuti je obrambi Kataloncev ušel Fernando Rodriguez in z diagonalnim strelom ugnal vratarja Joseja Manuela Pinta. Četa trenerja Gerarda Martina je nato vse moči usmerila v napad in še pred koncem prvega polčasa stvari postavila na svoje mesto. Najprej je v 36. minuti po hitrem protinapadu zadel Pedro Rodriguez, nato pa je sedem minut pozneje za vodstvo Barcelone z natančnim strelom iz voleja poskrbel Cesc Fabregas. Na 3:1 je v drugem polčasu s svojim drugim golom na tekmi povišal Pedro. Piko na i prepričljivi zmagi je postavil 18-letni kamerunski rezervist Jean Marie Dongou.

Sevilla slavila z igralcem manj

Svoje delo na prvi tekmi šestnajstine finala so že opravili nogometaši Seville. Varovanci trenerja Unaia Emeryja so slavili na gostovanju pri tretjeligašu Racing Santanderju. Odločilni gol je padel že v peti minuti tekme, ko se je sam pred vratarjem Mariom Fernandezom znašel Jairo Samperio in zadel za vodstvo, ki ga Sevilla do konca tekme več ni izpustila iz rok. Gostje so sicer od 52. minute naprej igrali brez izključenega Cokeja, kar pa gostitelji niso uspeli izkoristiti.

pasica Španski kraljevi pokal (četrtfinale)