Vigo, 07. 12. 2013 19.12 |

Na prvi tekmi šestnajstine finala španskega nogometnega kraljevega pokala je tretjeligaš Olimpic Xativa na domačem terenu iztržil remi proti slovitemu madridskemu Realu (0:0). Nerazpoloženi 'galaktiki' nikakor niso našli poti do mreže nogometnega 'palčka' iz predmestja Valencie.

V prvem polčasu gledalci na stadionu La Murta, ki sprejme 9000 ljudi, niso videli posebej zanimive predstave. Priložnosti na obeh straneh so bile redke, tako da oba vratarja nista imela resnejšega dela. Dogajanje se je nekoliko razživelo v drugem polčasu, ko je Carlo Ancelotti na igrišče poslal rezervista Marcela in Karima Benzemaja. Dvakrat se je v lepi priložnosti znašel Isco, ki ni našel poti mimo domačega vratarja Francisca Javierja Solarja. V 72. minuti je svoj strel preizkusil še Jese Rodriguez, a je žoga zletela mimo vrat. Italijanski strateg na klopi Reala je nato v igro poslal še Luko Modrića, tudi hrvaški vezist pa ni uspel pretirano osvežiti igre anemičnih 'galaktikov'. Tako je ostalo pri najbolj nepopularnem izidu 0:0. Real je sicer igral brez poškodovanega Cristiana Ronalda, v kadru ni bilo niti Garetha Bala. Povratna tekma bo 18. decembra na stadionu Santiago Bernabeu.

V Vigu sta se pomerila Celta in Athletic Bilbao, ki je minuli teden Barceloni zadal prvi poraz v letošnji sezoni Primere Division. Tudi tokrat so Baski prevladovali na igrišču, a niso uspeli izkoristiti številnih zrelih priložnosti. Nogometaši iz Bilbaa so bili za neučinkovitost kaznovani v drugem polčasu. V 71. minuti je v polno zadel Santi Mina in Celti priigral prednost pred povratno tekmo.