Znani vsi štirje polfinalisti Wimbledona

London, 03. 07. 2013 16.20 |

Na teniškem turnirju za grand slam v Wimbledonu so znani vsi štirje polfinalisti v moški konkurenci. Prvi nosilec Srb Đoković je gladko v treh nizih premagal Čeha Berdycha, podobno uspešen je bil Argentinec Del Porto v dvoboju s Špancem Ferrerjem in prav tako tudi Janowicz v poljskem dvoboju. Murray je s 3:2 izločil Verdasca.

Prvi nosilec Novak Đoković se je zanesljivo po dveh urah in petnajstih minutah igre uvrstil v polfinale, potem ko je s 3:0 v nizih premagal sedmega nosilca Čeha Tomasa Berdycha. Najbolj izenačen je bil prvi niz, ki ga je Srb dobil v podaljšani igri 7:6 (7:5), nato pa precej gladko dobil preostala dva s 6:4 in 6:3.  Skoraj hkrati se je končal drugi moški polfinale v dnevnem razporedu v Wimbledonu, osmi nosilec Juan Martin Del Potro je izločil četrtega nosilca Španca Davida Ferrerja. Argentinec je prva dva niza dobil z izidom 6:2 in 6:4, v tretjem, najbolj izenačenem, pa je slavil po podaljšani igri s 7:6 (7:5).

V tretjem dvoboju dneva sta se pomerila dva poljska igralca. Poljak Lukasz Kubot se je "udaril" s 24. nosilcem Jerzyjem Janowiczem, ta je z zmago slavil največji uspeh v karieri in je prvi Poljak v zgodovini, ki se je uvrstil v polfinale katerega od turnirjev za grand slam. Tako se je 22-letni Poljak iz Lodza s 3:0 v nizih uvrstil v polfinale, prvi niz je dobil s 7:5, naslednja dva pa s 6:4. V zadnjem dvoboju četrtfinala se je najbolj od vse četverice polfinalistov namučil Andy Murray. S 3:2 v nizih je zmagal domači ljubljenec občinstva, ki je sicer izgubil prva dva niza (4:6, 3:6), a dobil naslednje tri, zadnjega s 7:5. Drugi nosilec je za zmago potreboval tri ure in 27 minut. V polfinalu se bodo pomerili Đoković in Del Potro ter Janowicz in Murray.