Ljubljana, 25. 01. 2014 17.00 |

T.Š./STA
7

Košarkarji Uniona Olimpije so v 18. krogu regionalne lige ABA gostili Radnički in dosegli visoko zmago. Ljubljančani so vodili celotno srečanje, končni izid pa je bil kar 85:56. Po dolgem premoru zaradi poškodbe je zaigral Dino Murić. Krka je na gostovanju pri Ikogei izgubila (83:74).

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili sedmo zmago v ligi ABA in se pomaknili proti sredini razpredelnice. Zmaga proti Radničkemu ima dvojno težo, saj so neposrednega tekmeca na lestvici premagali z višjo razliko, kot so izgubili konec oktobra v Kragujevcu. Tokrat je bila razlika ob koncu kar +29 za gostitelje, ki so vodili celotno tekmo in le višali prednost, ob polčasu je bila njihova prednost 18 točk. Ob tem je razveseljivo tudi dejstvo, da se je v ekipo Uniona Olimpije po devetmesečni odsotnosti zaradi poškodbe kolena vrnil Dino Murić. V igro je vstopil v drugem polčasu in odigral vseh 20 minut. Zbral je pet točk in šest skokov.  Trener Aleš Pipan je imel tokrat vrsto razpoloženih igralcev. Največ točk je dosegel Deividas Gailius (20), pod obročema sta bila učinkovita Alen Omić (14 točk, 10 skokov) ter Alex Stepheson (13 točk), od daleč je zadeval Nebojša Joksimović (11 točk, trojke 3:6), s hrabro igro na organizatorskem mestu in dvema trojkama pa se je izkazal tudi mladi hrvaški up Paolo Marinelli.

Varovanci Aleša Pipana so dosegli visoko zmago.
Varovanci Aleša Pipana so dosegli visoko zmago. FOTO: Damjan Žibert

Košarkarji Krke so po hudem porazu sredi tedna v pokalu eurochallenge znova razočarali zveste navijače. Na gostovanju pri Igokei so doživeli enajsti poraz, tako da so po točkah prvič v sezoni izenačeni z Unionom Olimpijo. Varovanci trenerja Aleksandra Džikića so katastrofalno odigrali prvi polčas oziroma uvodnih 18 minut. Tedaj je namreč semafor kazal kar 19 točk razlike. V nadaljevanje je Krka krenila bolj hrabro in motivirano, v tretji četrtini dosegla 29 točk ali toliko kot v prvih dveh četrtinah, vendar v obrambi ni bila dovolj pazljiva na zunanje igralce Igokee. Ti so v tretji četrtini zadeli kar sedem trojk in tako uspešno odbili vse napade Krke. Tudi v zadnji četrtini so imeli Novomeščani še priložnost za preobrat, toda tokrat sta odpovedala najizkušenejša aduta, Jasmin Hukić in Sani Bečirović, ki nista prišla do metov na koš, tako mladi Edo Murić, Matej Rojc in Jaka Klobučar sami niso mogli premagati gostiteljev.