Ljubljana, 09. 03. 2014 18.30 |

Košarkarji Uniona Olimpije so na tekmi lige ABA v večjem delu igre nadigrali beograjski Partizan, a so v zaključku tekme zaradi napak trepetali za zmago. Ljubljančani so ubranili prednost in zmagali z izidom 66:59.

Ljubljanski košarkarji so pokazali dobro igro in proti favoriziranemu moštvu Partizana v dvorani Stožice vodili večji del srečanja, razlika je bila tudi blizu 20 točk. A so zmaji v zaključku tekme naredili preveč napak, Beograjčani so začutili priložnost in dve minuti pred koncem so se gostje približali le na štiri točke razlike. V zaključku tekme je Olimpija pokazala čvrste živce, ubranila prednost in na koncu zmagala s 66:59. Prvi strelec Olimpije je bil Gailius z 20 točkami, pri gostih jih je Bogdanović dosegel 19.

Košarkarji Uniona Olimpije so zabeležili deveto zmago v regionalnem tekmovanju, brez dvoma najodmevnejšo v tej sezoni, saj so pred skoraj 4000 gledalci v Stožicah premagali šestkratnega prvaka lige Aba Partizan. Partizan je od 34. do 40. minute naredil delni izid 13:0 in se iz navidez izgubljenega položaja vrnil v igro za zmago. Dve minuti in 15 sekund pred koncem so Beograjčani prišli na štiri točke zaostanka (61:57), na srečo domačih pa v odločilnih trenutkih niso bili dovolj zbrani oziroma natančni, tako da so zeleno-beli v izdihljajih tekme s črte prostih metov ubranili prednost.

Košarkarji Olimpije so dosegli zmago proti Partizanu.