Union Olimpija iz Valencie z veliko zmago

Valencia, 04. 12. 2013 21.39 |

V 8. krogu evropskega pokala so košarkarji Uniona Olimpije gostovali pri španski Valencii. Moštvo trenerja Aleša Pipana je pokazalo dobro igro in se iz zahtevnega gostovanja vrača s pomembno zmago (93:91), ki jim zagotavlja nastope v drugem delu tekmovanja. Gailius je dosegel 24 točk.

Ljubljanski košarkarji v zadnjem obdobju v primerjavi z začetkom sezone igrajo vedno bolje in tako je bilo tudi na gostovanju v Španiji v 8. krogu evropskega pokala. Union Olimpija je gostovala pri Valencii, ki jo vodi hrvaški trener Velimir Perasović. V zasedbi Aleša Pipana so v zadnjem obdobju v zelo dobri formi Alen Omić, Sasu Salin in Deividas Gailius. Slednji je bil znova prvi strelec v zeleno beli zasedbi, dosegel je  kar 24 točk, Omić jih je dodal 19, Salin pa 18. Ljubljančani so še drugič premagali Valencio, sicer pa je to že šesta zmaga v evropskem pokalu oziroma četrta v nizu, še pomembnejše pa je dejstvo, da so si zagotovili preboj med 32 najboljših moštev v tem tekmovanju.

Ljubljančani so slabše začeli tekmo, a so se do konca prve četrtine približali tekmecu na dve točki razlike (25:23), drugo četrtino pa so dobili z izidom 21:19 in ob polčasu je bil izid izenačen (44:44). V tretji četrtini so še dvignili nivo igre, ta del dobili z izidom 26:22 in pred zaključno četrtino vodili za štiri točke (70:66). V zadnjih desetih minutah se je razigral domači as Oliver Lafayette, ki je v prvi minuti in pol dosegel kar osem točk (dve trojki in dva prosta meta), a sta udarec vrnila Salin in Dragiša Drobnjak s trojkama. Moštvi sta se izmenjavali v vodstvu, v končnici tekme se zmaji niso predali in tri minute pred koncem so vodili z 86:81, minuto kasneje pa je bil izid znova izenačen (86:86). Tako je bilo tudi pred začetkom zadnje minute (90:90), v kateri pa so močnejše živce pokazali gostje in slavili z dvema točkama prednosti (93:91). Zadnjo četrtino so sicer z 25:23 dobili gostitelji.

Deividas Gailius
Deividas Gailius FOTO: Damjan Žibert

Valencia - Union Olimpija 91:93 (25:23, 44:44, 66:70)

KOMENTARJI (45)

dejanMB93
05. 12. 2013 09.12
+7
Lepa igra res :) radi se igrajo z nasimi zivci ampak skos jim uspe :) samo tak naprej pa vam bo uspelo :)) cestitke :)
elephantus
05. 12. 2013 08.47
+6
Valencia ima v prvenstvu samo tocko manj kot prvouvrsceni Real in vec tock kot jih ima Barcelona,ki sta oba Evroligasa. Tako,da trditev,da je evropski pokal slaba liga ne more drzati za prave poznavalce.Varese je bil lani prvi v italijanski ligi pa ga je Olimpija tudi premagala. Samo tako naprej Olimpija
tomtom66
05. 12. 2013 08.38
+5
Kapo dol. Če pomislim, da so se septembra šele zbrali, včeraj pa v Valencii potopili veliki španski klub. Pipan dobro vodi igro in igralci so se začutili. Igra je tekoča in igralci delujejo zelo povezani. V bistvu velika stvar v 3 mesecih. Žal je dejstov, da se je včasih moštvo sestavilo v juliju in je prišlo v začetek sezone uigrano. Tudi v ABA prihaja čas Olimpije. Nič še ni izgubljeno. Če bodo držali to raven igro bo december in januar Olimpijin.
BrezHR :D
05. 12. 2013 08.00
+3
dule100
05. 12. 2013 07.09
-16
Jaka liga, tale evropski pokal ! Kaj ko bi kakšno zmagali v jadranski ligi !
Zverina56
05. 12. 2013 11.16
+2
dule slavič...ti nimaš pojma kaj govoriš, ti garantiram da bi 70% ekip iz ABA lige zgubile tekmo proti Valencii v gosteh :) najmanjši poraz je doživel ULM in to kar z 14 pikami razlike, vse preostale ekipe so konkretno pojedle burek za 30 pik ali več razlike :D tko da ne pametuj, če te pa Olimpija tako moti pa zgin nazaj od kodr si prlezu, torej nazaj na BALKAN s teboj opušak en!!!!!!
pedritsegonita
05. 12. 2013 11.31
-4
naj še zmagajo v ABA ligi.. tam je pa druga pesem..
Zverina56
05. 12. 2013 17.22
oprosti ker jim je zaenkrat prioriteta Eurochallenge :)
elephantus
05. 12. 2013 05.36
+12
Odlično! Samo s fanatično igro se da premagovati takšne klube. Vsi igralci so nekaj prispevali k zmagi in vsak je vsaj na trenutke igral zelo dobro. Tudi Avgustus je pokazal,da ima določene kvalitete. Za takšno tekmo potrebuješ kar veliko zelo dobrih igralcev. Vidi se,da je motivacija nekaterih igralcev v evropski ligi veliko večja,ker so tam bolj na oceh skavtov ABA ligo pa jemljejo preveč neresno pa čeprav bi se skozi njo lažje prebili nazaj v Evro ligo.
+9
BRAVO...upam da se obetajo boljši časi in da se dvignejo tudi v aba ligi.Čestitke OLIMPIJA!!!
+6
Vazn da je med 3 glavne teme vzrok smrti holivudskega igralca ki nima veze s Slovenijo, a nase sportnike ko j....!! bravo 24 ur!! OLIMPIJA LJUBLJANA
rambek
04. 12. 2013 23.47
+2
Za tako ekipo ko majo je taka zmaga obseg... škoda da ne premorejo kar več kvalitete... kaki klobučar in murič iz krke falita olimpiji saj pri krki pa glih obratno.
Bregar1234
04. 12. 2013 23.43
+11
barbato333333
04. 12. 2013 23.32
-15
Sampion salin je skocu ob metu ..de..il..pa kva se sploh oglasas ce nimas pojma..to je noro s kasnimi kr...ni se morm pregovarjat
04. 12. 2013 23.27
-25
Naredmo test kolk se te kvazi slovenceljski poznnavalci spoznajo ...a je bla osebna al ne na koncu? Da vm pomagam ..osebna je bla cista..ajde zdej da vs vidm..dejmo pluse in minuse...
04. 12. 2013 23.24
-22
Hahha ze dva.minusa ker sm reku da.je bla cista osebna...pa to je res noro kasni de..li nepoznavalski se oglasajo tuki..in te isti k zdej tuki hvaljo so prej grajal pipana in ostale..pac kokr vetr zapiha..in taki me pa nervirajo...nimate pojma in ne komentirejte ce se ne spoznate..
pusitemikitu
04. 12. 2013 23.31
+9
hahahahah ti se spoznas, popolnoma vsi do sedaj so rekli da je jackson fantastičen igralec in da je tut on dvignu olimpijo k se je vrnu po poskodbi, sam ti mojster si pametn da je totalno nespsoben, pomoje ti se na parket u lajfu nisi stopu :)
User513426
05. 12. 2013 01.13
+6
Zverina56
05. 12. 2013 17.27
ma pust tega blažka k ni dubu sexat že več kt 10 let in ma že plava jajca :D edinkrat k se sam pomolze je takrat ko Olimpija izgubi :D blažek ti si en navadn, da nam žalil kake osebe, ali živali s tvojim poimenovanjem :D
Daniel Pirc 1
04. 12. 2013 23.18
+11
Vse čestitke Olimpiji za zmago !!!
04. 12. 2013 23.17
-17
Use kr je jackson naredu je ,da je komi prenesu zogo na nasprotno polovico...izbenserijski galius in salin sta odlocla tekmo..on pa ni meu ne velik astitenc ne kosev ...samo zgublju je zoge...dva igralca sta sama brez pomoci ostalih nardilo to razliko..
04. 12. 2013 23.11
-16
Sicer pa k ste taki poznavalci in spet noben ne omenja CISTE osebna salina na trojki v zadnjem napadu...zmeri tulte k nas sodniki oskodijo zdej ste pa tih..oziroma ocitno mislte da ni blo osebne..tist k to misl nej neha gledat kosarko
04. 12. 2013 23.29
+8
haahhaha a osebna zato ker je imel roke iztegnjene v zraku in je stal primeru, pa ti nisi resen, pejt rajs spat no
User513426
05. 12. 2013 01.15
+4
blaz nehi gledat u kozarček k ti škodi. kaj bi šele blo če bi ga še nagnu
Zverina56
05. 12. 2013 17.25
blaž pol bi ti mogu že zdavnej nehat gledat košarko ker si ti edini ki si vidu osebno Salina v zadnjem napadu Valencie :D oz. ti predlagam da se kar upokojiš in zgineš nazaj na balkan od koder tud izhajaš :D
Stoposto100
04. 12. 2013 23.08
+10
Neverjetno kaksna zmaga ! Olimpija iz tekme v tekmo gradi svojo ekipo in res ko jih vidis kako se mecejo po parketu za vsako zogo lahko clovek vidi da igrajo s srcem . Sedaj pa samo se v aba ligi zmagati in se koncno postaviti na noge ter to mesto ki ga zasedajo v aba ligi ni realen glede kako fantje igrajo ! Enkrat za Olimpijo vedno za Olimpijo !
-8
Sampion pa si ti vidu sploh kolk zog je zgubu ta tvoj jackson..kolk zog so zgubil z izvajanjem avta..asisteru tut ni ne vem kaj ...met je biu porazen..ni bil spet tok slab ampak cist premal je pokazu..ostala dva se slabsa..a pa midva gledava iste kanale...zakaj pipan v zadnjih minutah ni igrou z nobenim americanom???joksimovic patut velka katastrofa
04. 12. 2013 23.28
+3
blazz lepo te prosm ne seri, biu je presing in ni biu kriu cist nc jackson za to, drugi igralci bi isto mogl hod v blok in se odkrivat, poleg tega je meu spet ukradene zoge, bori se in asistiru prov tko, tip je prinesel olimpiji suprskega organizatorja... ma oci in tut ko prodre najde na trojki samega gailiusa ali salina... poleg tega je joksa zadeu dve pomembne trojke, jackson je biu prakticno celotno tekmo na parketu...
User513426
05. 12. 2013 01.17
+2
Zverina56
05. 12. 2013 17.24
blažek, a si ti vidu kok žog so zgubil v 3. in 4. četrtini? :) kokr jst vem niti ene :D tko da so se v drugem delu tekme strmo popravili kar se izgubljenih žog tiče :D