Udrih v štirih minutah dosegel šest točk

Memphis, 09. 03. 2014 08.15 |

Moštvo severnoameriške košarkarske lige NBA Memphis Grizzlies je v noči na nedeljo premagalo Charlotte Bobcats s 111:89. Beno Udrih je za zmagovalce v štirih minutah prispeval šest točk in podajo. Z 20 točkami je bil najučinkovitejši Mike Conley.

Beno Udrih se je iz New Yorka preselil v Memphis.
Beno Udrih se je iz New Yorka preselil v Memphis. FOTO: Reuters

Beno Udrih je bil sinoči razigran. Potem ko kar precej časa ni igral na najvišji ravni, je tokrat v Memphisu le dobil priložnost na parketu, sicer zgolj za štiri minute, a je tudi v kratkem času igral uspešno, saj je dosegel šest točk. Grizliji so sicer na plin pritisnili v drugem polčasu, ko jim risi niso zmogli več slediti. Mike Conley je dosegel 20 točk, Zach Randolph jih je dodal 16, Marc Gasol pa 14. Memphis je zmagal že na šesti zaporedni domači tekmi, kar je rekord ekipe.

V dresu Chralotta je bil s 17 točkami najboljši Al Jefferson, ki pa je iz igre metal zgolj povprečnih 7-17. Chris Douglas-Roberts je tekmo končal s 15 točkami, kar je njegova četrta zaporedna tekma, ko je dosegel deset ali več točk. "Mislim, da smo odigrali v redu, to je bila prava profesionalna zmaga. Fantje so bili vseskozi osredotočeni na igro, zelo dobri smo bili v prvem polčasu, še bolje pa smo zaigrali v drugem delu," je po tekmi povedal trener Memphisa Dave Joerger.

Na sporedu je bilo še pet tekem. Milwaukee Bucks so s 107:114 izgubili proti Washington Wizards, Los Angeles Clippers so s 109:108 premagali Atlanta Hawks, San Antonio Spurs so s 121:112 ugnali Orlando Magic, Cleveland Cavaliers so morali s 97:107 priznati premoč New York Knicks, Philadelphia 76ers pa Utah Jazz z 92:104.

Milwaukee Bucks - Washington Wizards 107:114
Los Angeles Clippers - Atlanta Hawks 109:108
San Antonio Spurs - Orlando Magic 121:112
Cleveland Cavaliers - New York Knicks 97:107
Philadelphia 76ers - Utah Jazz 92:104
Memphis Grizzlies - Charlotte Bobcats 111:89