Udrih izkoristil minutažo, bucksi praznih rok

Milwaukee, 25. 11. 2012 08.50 |

Košarkarji NBA-moštva Milwaukee Bucks so morali v noči na nedeljo priznati premoč ekipi Chicago Bulls (93:86). Gostitelji so tako po zelo dobrem začetku sezone doživeli še tretji zaporedni poraz.

Košarkarji NBA-moštva Milwaukee Bucks, pri katerih si kruh služi Slovenec Beno Udrih, so izgubili tretji obračun zapored. Tokrat proti ekipi Chicago Bulls (93:86). Po fenomenalnem začetku, ko so na uvodnih osmih obračunih sezone vknjižili pest porazov, jim zdaj prav nič ne gre od rok, za nameček pa so dvoboj končali brez prvega strelca Brandona Jenningsa, ki si je zvil gleženj, zaradi močne otekline pa zdravniška služba po koncu obračuna še ni postavila diagnoze.

Brandon Jennings
Brandon Jennings FOTO: Reuters

Kakor koli že, biki so opravili svojo nalogo, dosegli novo prvenstveno zmago, ki v drugem delu dvoboja ni bila ogrožena. Po izenačenem prvem polčasu so namreč gostje zaigrali nekoliko bolj zbrano, na krilih razpoloženih Carlosa Boozerja in Richarda Hamiltona – oba sta dosegla po 22 točk – pa rutinirano pripeljali dvoboj h koncu. "To je bila zelo čudna tekma, na kateri nismo izkoristili ponujene priložnosti. Ko smo se jim povsem približali in imeli priložnost za vodstvo, so oni 'potegnili',“ je po porazu dejal trener Bucksov Scott Skiles in dodal: "Vse so imeli v svojih rokah in od začetka do konca praktično nadzirali igro.“

Udrih je k porazu svojega moštva prispeval 12 točk, na parketu pa je prebil 16 minut.

Milwaukee Bucks - Chicago Bulls 86:93
Golden State Warriors - Minnesota Timberwolves 96:85
Dallas Mavericks - Los Angeles Lakers 89:115
Miami Heat - Cleveland Cavaliers 110:108
Sacramento Kings - Utah Jazz 108:97
Washington Wizards - Charlotte Bobcats 106:108 (podaljšek)
Philadelphia 76'ers - Oklahoma City Thunder 109:116 (podaljšek)
Atlanta Hawks - Los Angeles Clippers 104:93