Tudi pingvini zakorakali v konferenčni polfinale

Pittsburgh, 12. 05. 2013 08.49 |

Hokejisti moštva NHL Pittsburgh Penguins so si s četrto zmago nad New York Islanders (4:3) zagotovili igranje v konferenčnem polfinalu lige NHL. V podaljšku je odločilni gol zabil Brooks Orpik.

Islandersi so bili odločeni izsiliti sedmo tekmo in nekoliko podaljšati bitko za preboj v konferenčni polfinale, a hokejisti Pittsburgha so imeli drugačne načrte. Kar najhitreje so poskušali tekmecu vsiliti svoj ritem in jih zlomiti. Gostitelji so sicer povedli, Jerome Iginla je izid poravnal, do izteka prvega dela pa so enkrat zabili otočani. V drugem delu dvoboja so pingvini še enkrat izenačili, v sklepnih 20 minutah dvoboja pa so bili še tretjič 'spredaj' domačini, pingvinom pa je uspelo še tretjič izenačiti.

Evgeni Nabokov je odločilni gol prejel v osmi minuti podaljška.
Evgeni Nabokov je odločilni gol prejel v osmi minuti podaljška. FOTO: Reuters

Sledil je podaljšek, po slabih osmih minutah igre pa so zabili pingvini in tako dosegli zmago (4:3) za preboj v konferenčni polfinale. Odločilni gol na dvoboju je zabil Brooks Orpik. "Občutek je zelo dober. Promet pred vratarjema je bil vseskozi gost. Potrudil sem se poiskati nekaj prostora, prejel sem lepo podajo in na meni je bilo samo, da potisnem plošček v gol. Uspelo mi je, naredili smo korak naprej,“ je po dvoboju razlagal strelec odločilnega gola. Nekdanji prvaki so tako izpolnili zastavljeni etapni cilj, do glavnega pa jih loči še nekaj dvobojev.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 3:4 (podaljšek) / 2:4