Tudi Mariborčani v pokalnem polfinalu

Maribor, 04. 12. 2013 18.30 |

Nogometaši Maribora so si zadnji zagotovili nastop v polfinalu slovenskega pokalnega tekmovanja. Vijoličasti so izločili Šenčur, zmagali so že na prvi tekmi v Šenčurju, na drugi tekmi v Ljudskem vrtu pa je bil izid neodločen (1:1).

Slovenski državni prvaki so brez težav v četrtfinalu slovenskega pokalnega tekmovanja odpravili drugoligaša iz Šenčurja. Mariborčani so zmagali že na prvi tekmi v Šenčurju (5:2), na domači zelenici pa sta se tekmeca razšla brez zmagovalca (1:1). Za gostitelje je zadel Luka Zahovič v 34. minuti, za sina Zlatka Zahoviča je bil to prvi gol za člansko ekipo Maribora. Izid je izenačil Rok Dolžan v 55. minuti. V polfinalu pokala so poleg Maribora tudi Olimpija, Gorica in Rudar.

Trener Ante Šimundža je Maribor popeljal v polfinale pokala.