Tottenham prvič po letu 1989 zmagal v teatru sanj

Manchester, 29. 09. 2012 20.57 |

Manchester United je v 6. krogu angleške Premier League doživel prvi poraz pred domačimi navijači. V teatru sanj so se zmage (3:2) po več kot dvajsetih letih veselili navijači Tottenhama.

Že v uvodnih minutah so gostje iz Londona pokazali, da zadnji dve zaporedni prvenstveni zmagi nista slučaj, saj so dvoboj začeli odločno. V drugi minuti je domače navijače utišal Jan Vertonghen, ki se je po lepi podaji Valižana Gartha Balea sprehodil mimo gostujoče obrambe in zadel za vodstvo z 1:0. Po pol ure igre so gostje vodili že z 2:0 – razpoloženi Bale je s samostojnim prodorom osmešil domače branilce in z natančnim strelom v daljši vratarjev kot premagal Danca na vratih Uniteda Andersa Lindegaarda. Sledil je drugi polčas, v katerem so ljubitelji najpopularnejše postranske stvari na svetu prišli na svoj račun. V pičlih treh minutah so padli kar trije goli.

Gareth Bale
Gareth Bale FOTO: Reuters

Varovanci Alexsa Fergusona so uspeli zaostanek znižati v 51. minuti, ko je zadel Nani. Že v naslednjem napadu je Clint Dempsey v mrežo pospravil odbitek po strelu Balea in prednost spet povišal. V 54. minuti pa se je po podaji Robina Van Persiea, ki je igral 200. tekmo v Premier League, med strelce vpisal Japonec Šindži Kagava. Nizozemec bi lahko svoj jubilej proslavil v 70. minuti, ko se je sam znašel pred gostujočim vratarjem, a slabo streljal. Tottenhem je na koncu uspel ubraniti vse nalete rdečih vragov in se veselil prve zmage na Old Traffordu po letu 1989.

Takrat je za veselje Hotspursov poskrbel legendarni Gary Lineker, ki je dosegel edini gol na dvoboju.

+1
sodnik je razočaral, gotovo bo Fergie prekinil pogodbo z njim...
UNITED1878
30. 09. 2012 12.59
+6
No vsaj ne bodo vsi govorili, da Unitedu zmeraj piskajo penale čeprav bi ga tokrat vsaj enkrat res morali. Drugače pa dva povsem različna polčasa v prvem prevlada Spursov v drugem pa je United pokazal pravi obraz in imel izjemno posest, katere jim zadnje čase kronično primankuje in tudi veliko res lepih priložnosti.
overlord580
30. 09. 2012 12.58
+0
Še vedno trdim, da je Fergi krivec za poraz. V igro je poslal napačno postavo v zvezni liniji. Pa tudi na koncu je zamenjal Kagawo in upanja na izenačenje ni bilo več.
-2
pejt po kšn štrik in nared samomor bols ti bo :)
+14
Čestitke spursom, žal nisem tekme gledal. Borba za naslov po videnem do sedaj veeno gre Chelseaju, Man.Unitedu in Man. Cityju. Ostali bodo težko držali korak skozi celo sezono, čeprav upam da me kdo preseneti, je dobrodošlo.
mufc7 1
29. 09. 2012 23.12
-8
DANES NISMO IMELI SREČE PRI GOLIH IN PRI SODNIKU.OBRAMBA JE ZANIČ IN UPAM,DA FERGI V ZIMSKEM ROKU,KAJ KUPI.
dosen`t MATA10
29. 09. 2012 23.01
+20
mislim da je treba rečt da je to blo res nepričakovano. čestitke totenhamu ratal jim je na eni izmed najtežjih tekem sezone ,nevem če jih bo še velik takih ki bodo z old trafforda odhajali s tremi točkami v tej sezoni.
+15
zakaj ? ker so pa 6 krogih drugi? takle cajt je bil lani levante isto prvi al drugi pa vemo ki je bil nakoncu
RYAN GIGGS
29. 09. 2012 22.10
+38
Čestitke Spursom! Bale in Friedel sta odigrala odlično. Prvi polčas je M. United odigral pod nivojem Premier League, zato pa so se vloge v 2. polčasu zamenjale. Spet je treba pohvaliti Scholsa in Rooneya, ker sta se po mojem še najbolj trudila. Res je, da je Tottenham to tekmo dobil tudi z veliko sreče v 2. polčasu (dve vratnici), a to je pač nogomet. Upam, da si Ferdinand kmalu dvigne formo, saj tole v 1. polčasu ni bilo dobro. V drugem je bilo že boljše in veliko se ga je videlo tudi na boku. Za Spurse je odlično odigral tudi Verthongen. Bili sta tudi dve nepriznani 11m za United, a glede na to, kaj se je zgodilo proti Lpoolu, mislim da se lahko stvar zdaj pozabi. Tottenham bo letos resni kandidat za naslov, menim pa, da lahko presenetijo tudi v pokalu in ligi Europa. GGMU
ROONEY_THE_KING
29. 09. 2012 22.36
+16
chepps
30. 09. 2012 09.47
-3
ne morjo vam sodniki take penale skoz piskat kot so ga proti Lpoolu,to bi bla že sramota za tak klub
rudefriske
29. 09. 2012 22.07
-12
Hulsy je res gnil sodnik.. Ponovno je dosodil penal ki ga ni bilo.. Drgac vse se vraca.. Dobil zmago proti rdecim in zgubili proti spursom.. Ampak se mi zdi da danasnji sodnik ni pristas FA(ferguson association)...
29. 09. 2012 22.14
+5
ta Fergi association je buča, kar je današnja tekma dokazala. sodniške napake se pač dogajajo ampak nekateri ne razumete in pravite da samo v korist Uniteda. Na tekmi z Liverpoolom je sodnik naredil napako v korist Uniteda, danes pa v korist Spursov. To se je dogajalo in se bo v nogometu.
rudefriske
29. 09. 2012 23.22
+1
30. 09. 2012 00.36
+6
Jaz ti govorim za tekmo United- Tottenham, ko sodnik ni piskal penala ki je bil!
Sigis
29. 09. 2012 22.04
+45
Kakšna dva derbija danes! Neverjetno. To je pa angleška liga, nimaš kej.
kajance
29. 09. 2012 22.03
-20
tooo super za CHELSEA!!! hhaha united brezvezn!!
RYAN GIGGS
29. 09. 2012 22.12
+13
Saj Spursi tudi k vam še pridejo. Me zanima, kako se bo znašla kaj vaša počasna obramba proti Bale-u, Lennonu in Defoe-u.