Tim Gajser v Španiji tik pod vrhom

Madrid, 12. 05. 2014 08.17 |

Slovenski motokrosist Tim Gajser se je izkazal na dirki svetovnega prvenstva v španski Talaveri de la Reini. V razredu MX2 je bil v drugi vožnji drugi, skupno pa je bil na koncu na dirki sedmi. V razredu MXGP pa je Klemen Gerčar osvojil tri točke za 19. mesto.

Tako kot na vseh dirkah te sezone je bil Tim Gajser tudi tokrat blizu vrha, zdaj mu manjka le še zmaga na posamični vožnji. Tretje in drugo mesto že ima, slednjega je dosegel prav danes, ko je v drugi vožnji moral premoč priznati le vodilnemu v SP Nizozemcu Jeffreyju Herlingsu. Sedmo dirko sezone je sicer Gajser začel nekoliko bolj zadržano, v prvi vožnji je bil namreč 17. Zmagal je Herlings pred Švicarjem Arnaudom Tonusom, tretji je bil Francoz Dylan Ferrandis. A je mladi slovenski dirkač vse nadoknadil v drugi vožnji, ko je bil drugi. Spet je zmagal Herlings, ki je imel pet sekund naskoka pred Slovencem, Gajser pa je za pol sekunde dobil obračun s Ferrandisom. Gajserju sta 17. in drugo mesto prinesla skupno sedmo na dirki.

S polnim izkupičkom 50 točk je tako zmagal Herlings, Ferrandis je bil s 40 drugi, Tonus pa z 38 tretji. Sedmi Gajser je v svoj izkupiček letošnjega SP dodal 26 točk. Skupno je po sedmi postaji sezone prvi prav Herlings, ima 294 točk, najbližje mu je Tonus z 267, tretji je Francoz Romain Febvre (232). Gajser pa je tudi skupno sedmi, ima pa 171 točk.

Tim Gajser
Tim Gajser FOTO:

V razredu MXGP si je slovenski predstavnik Klemen Gerčar priboril tri nove točke. Do njih je prišel z 18. mestom v drugi vožnji, ki jo je dobil Francoz Clement Desalle, drugi je bil Italijan Antoni Cairoli, tretji pa Belgijec Kevin Strijbos. V prvi vožnji, kjer je slovenski dirkač z 21. dosežkom ostal brez točk, pa je prav tako slavil Desalle, drugi je bil Belgijec Jeremy Van Horebeek, tretji pa Francoz Steven Frossard. Skupno je z dvema zmagama slavil Desalle s 50 točkami, Van Horebeek jih je zbral 40, Strijbos pa 38. Gerčar je bil s tremi točkami 19.

Po sedmih dirkah v SP vodi Cairoli s 304 točkami, današnji zmagovalec Desalle se je prebil na drugo (280), tretji pa je Van Horebeek z 276. Gerčar ima 18 točk in je na 24. mestu.

Sezona se bo nadaljevala 25. maja v britanskem Matterley Basinu.