Telemach Olimpija nadaljuje zmagovito serijo

Gradec, 28. 10. 2012 19.54 |

V 16. krogu lige EBEL so hokejisti Telemacha Olimpije gostovali v Gradcu in zmagali z golom v podaljšku. Po rednem delu je bilo 2:2, odločilni gol je dosegel McBride. To je za zmaje že tretja zaporedna zmaga.

Ljubljančani so v Gradec potovali z dobro popotnico dveh zaporednih zmag. Potem ko se je Graz99 okrepil z avstrijskih hokejskim zvezdnikom iz lige NHL Thomasom Vanekom (Buffalo), je v Gradcu zavladala prava evforija. Zmaji se niso ustrašili polne dvorane in so dosegli vodilni gol, v 12. minuti je zadel branilec Coulombe. Gostitelji so prav hitro, le tri minute kasneje izenačili (zadel je Jarrett ob igralcu več), kar je bil tudi izid prve tretjine. Tudi v drugi tretjini so prvi v vodstvo prešli hokejisti iz Tivolija, na podajo branilca Ermana je gol v 26. minuti dosegel Jan Muršak. Tokrat je do konca 40. minute ostalo pri vodstvu zmajev, a so gostitelji znova izenačili po 63 sekundah, z igralcem več je vratarja Kuhna premagal Latendresse. To je bil tudi končni izid po treh tretjinah, v podaljšku pa je obe točki ob tretji zaporedni zmagi zagotovil McBride z golom v 64. minuti. V "mini" strelskem dvoboju obeh NHL igralcev je bil uspešnejši Muršak, ki je zbral gol in podajo, Vanek pa je vpisal eno podajo.

Jan Muršak je dosegel gol za Telemach Olimpijo.
Jan Muršak je dosegel gol za Telemach Olimpijo. FOTO: Miro Majcen

Graz99 – Telemach Olimpija 2:3 (1:1, 0:1, 1:0, 0:1)
strelci: 0:1 De Vergilio (Coulombe, Freeman, 12.), 1:1 Jarrett (Day, Latendresse, 15.), 1:2 Muršak (Erman, 26.), 2:2 Latendresse (Vanek, Day, 42.), 2:3 McBride (64.).