Tavares na mariborski večni lestvici strelcev prehitel Horjaka

Novo mesto, 07. 05. 2014 18.47 |

Nogometaši Maribora so v 32. krogi slovenske lige v gosteh kar s 4:0 odpravili Krko in naredil nov korak proti ubranitvi naslova prvaka. Z dvema goloma je Marcos Tavares na vrhu večne lestvice strelcev prehitel Branka Horjaka. Celje je v Stožicah poglobilo krizo Olimpije (0:1), Velenjčani so bili boljši od Goričanov, v Zavrču pa gledadlci niso videli gola.

Prvaki so tekmo v Novem mestu začeli z obetavnima akcijama Aleša Mertlja, ki je v šesti minuti sprožil, a je Matko Obradović žogo odbil, minuto pozneje pa je žogo poslal mimo desne vratnice. V osmi minuti so prvič zagrozili domači, ko je Mario Carević žogo poslal čez gol. Tri minute pozneje pa so gosti zapravili dotlej najlepšo priložnost. Marcos Tavares je podal do Nusmirja Fajića, ta je bil hitreje pri žogi od vratarja, ga preigral in poslal žogo proti mreži, toda Jaka Ihbeisheh jo je izbil pred golovo črto.

Marcos Tavares je v majici Maribora dosegel že 119. golov.
Marcos Tavares je v majici Maribora dosegel že 119. golov. FOTO: Damjan Žibert
Uvod drugega polčasa pa je bil povsem v znamenju prvakov. Že v 46. minuti je Tavares zadel za 1:0, ko je po globinski podaji Željka Filipovića premagal Obradovića in se s 118. golom prebil na vrh lestvice strelcev mariborskega kluba. Le štiri minute zatem je bilo 2:0, ko je Fajić malce z desne zabil svoj 11. gol v sezoni. Že v 60. minuti je bil zmagovalec dokončno znan, Tavares je še drugič na tekmi premagal Krkinega vratarja, po Fajićevi podaji je žogo poslal v desni zgornji kot. Tri minute zatem je dobro preigraval Fajić, a na koncu malce preslabo končal samostojno akcijo. Zato pa jo je bolje v 86. minuti, ko je po Vilerjevi podaji zadel nekoliko z leve strani in postavil končnih 4:0.

Rožman v Stožicah dočakal prvo zmago

Nogometaši NK Celja so le še poglobili krizo ljubljanske Olimpije. V Stožicah so z golom Benjamina Verbiča – zadel je z 11-metrovke, ki jo je po prekršku Matije Škarabota nad Andražem Žurejem dosodil sodnik – ugnali zmaje (1:0) in Simonu Rožmanu pomagali do prve zmage od prihoda na celjsko klop. Še ne 31-letni trener, ki je priložnost dobil potem, ko je Miloš Rus odstopil s položaja trenerja, si bo tako 7. maj 2014 še kako zapomnil.
Benjamin Verbič
Benjamin Verbič FOTO: Damjan Žibert

Velenjčani ostajajo najboljša zasedba drugega dela
Nogometaši velenjskega Rudarja so na stadionu ob Jezeru gostili Goričane in tekmecem že v uvodnih trenutkih pokazali kdo je gospodar na igrišču. Leon Črnčič je že v 10. minuti zabil za vodstvo, Daniele Bazzoffia je uspel dve minuti kasneje poravnati na 1:1, a Rajko Rotman je v 26. zabil za drugo vodstvo na dvoboju. In Velenjčani se pri tem niso zaustavili, ampak so tudi v nadaljevanju igrali napadalno. Ko je Christian Bubalović zabil za 3:1 pa je bilo jasno, da se bo tekmec na Primorsko vrnil s porazom. Francesco Finocchio je sicer uspel znižati na 3:2, a kaj več jim do izteka igralnega časa ni uspelo.

Jernej Javornik
Jernej Javornik FOTO: Damjan Žibert

V Zavrču mreži mirovali
Nogometaši Zavrča so na domačem terenu gostili Domžalčane in ciljali na prepotrebno zmago v bitki za četrto mesto na katerem ostajajo Goričani, a gostitelji so bili v zaključkih akcij premalo zbrani. Tako je mreža Nejca Vidmarja mirovala, enako pa velja tudi za tisto Grege Finka. Domžalski strelci se namreč na razmočenem terenu niso najbolje znašli.

Domžalčani se iz Zavrča vračajo z nedotaknjeno mrežo.
Domžalčani se iz Zavrča vračajo z nedotaknjeno mrežo. FOTO: Miro Majcen

Koprčani zanesljivo do treh točk
Nogometaši Luke Koper še dobro pomnijo zadnje gostovanje v Kranju, zato so se tekmeca lotili resno že od uvodnega sodniškega žvižga naprej. V 25. minuti so napadalno igro kronali z vodilnim golom (Matej Palčič), do izteka prvega polčasa pa je uspel mrežo tekmecev zatresti še Mitja Lotrič. V nadaljevanju so imeli nekaj priložnosti za znižanje zaostanka tudi Kranjčani, a obramba Primorcev je bila na mestu, za nameček pa je rezervist Dražen Piličič zabil še tretji gol za kanarčke.