Suns podaljšali negativni niz

Phoenix, 07. 01. 2013 07.39 |

Košarkarji NBA moštva Phoenix Suns so v noči na ponedeljek doživeli nov letošnji poraz. Prizadejala jim ga je zasedba Memphis Grizzlies (92:81). Slovenski reprezentant je za poraženo moštvo dosegel devet točk.

Za Suns je bil na domačem parketu usoden Memphis.
Za Suns je bil na domačem parketu usoden Memphis. FOTO: Reuters

Ko sta razigrana košarkarska zvezdnika Memphis Grizzlies Zach Randolph in Rudy Gay, se tekmecem slabo piše. Sploh če gredo v obračun slabo pripravljeni ali nemotivirani. To so kot zadnji občutili Phoenix Suns, ki so v noči na ponedeljek doživeli naslednji poraz (92:81). Sonca so namreč na zadnjih devetih obračunih izgubila osemkrat oz. od 28. novembra petnajstič na zadnjih 20 dvobojih. "Negativni niz se vleče. Ta hip je najpomembneje, da delujemo in razmišljamo kot ekipa. Da ostanemo povezani. Najslabše bi bilo vnesti v slačilnico nervozo. Druga najpomembnejša stvar je, da je treba na naslednjih dvobojih igrati veliko bolje, in tretje verjeti v svoje sposobnosti,“ je po novem porazu povedal trener Sunsov Alvin Gentry.

Slovenski branilec Goran Dragić je za poražence dosegel 9 točk, pri gostih pa je bil z 21 najbolj uspešen Randolph.

Phoenix Suns – Memphis Grizzlies 81:92
Toronto Raptors – Oklahoma City Thunder 92:104
Miami Heat – Washington Wizards 99:71
Detroit Pistons – Charlotte Bobcats 101:108 (podaljšek)

+5
V noči na ponedeljek je bilo v ligi NBA odigranih pet tekem. Na prvi so svojo moč pokazali košarkarji Oklahoma Thunder, ki so navkljub nasprotnikovi izvrstni drugi četrtini (32 točk), premagali Toronto Raptors s 104 proti 92. Pri zmagovalcih sta se izkazala predvsem Kevin Durant s 22 točkami, 7 skoki in 7 asistencami, ter Russell Westbrook s 23 točkami in 7 asistencami. Pri poražencih je bil najboljši Alan Anderson, ki je dosegel 27 točk s klopi. V drugi tekmi večera, so košarkarji Miamija pometli z Wizardsi. Najboljši strelec je bil zopet LeBron James, s 24 točkami ter 7 asistencami. Haslem je ujel zanj letos rekordnih 12 žog, Chris Bosh pa se je izkazal predvsem s štirimi blokadami. Pri Washingtonu ni bilo razpoloženih igralcev. Edina tekma, ki se je končala po podaljšku, se je igrala v Detroitu, kje pa so bili na koncu boljši Charlotte Bobcats, ki so dobili podaljšek s 12 proti 5 (končih 108:101). Rekord kariere v obliki 17 skokov je uspel Bismacku Biyombu, ob tem pa je dosegel še 10 točk. Najbolj zaslužen za zmago je bil sicer Ben Gordon, ki je ob izvrstni igri v obrambi dosegel še 18 točk. Pri Detroitu z dobrimi predstavami nadaljuje Greg Monroe, ki je ob 18 točkah in 14 skokih tudi šestkrat uspešno podal soigralcem. ............ Moj point tukej - nekateri spremljamo NBA ligo ne le zaradi Dragića in Udriha. Ampak zato ker se tam igra dobra košarka! Tudi ne navijamo vsi za Phoenix.. Tole mi je vzelo 5 minut. Nekdo je plačan da to napiše, jaz pa sem napisal tole zastonj. Če se vam že ne da malo zgodbo napisat o vsem skupaj, kar naj bi članek bil, vsaj prekopirajte kaj s strani nba lige... še za preostalo tekmo pa lahko kdo drug napiše
14K
07. 01. 2013 12.58
RESPECT!! Tudi jaz gledam NBA zaradi dobre kosarke. Drgac pa je Denver poglobil krizo LAKERSOV. Lakersi so se kr na 11.mestu