Stojanović zapira usta kritikom: 11. zaporedna zmaga Crvene zvezde!

Beograd, 30. 03. 2014 09.18 |

Slovenski nogometni trener Slaviša Stojanović je bil ob še koncu lanskega leta blizu tega, da izgubi službo pri Crveni zvezdi, zdaj pa je rdeče-bele spremenil v zmagovito moštvo. Njegovi varovanci so proti Voždovcu vknjižili že 11. zmago zapored.

Crvena zvezda pod vodstvom Slaviše Stojanovića trenutno niza odlične rezultate.
Crvena zvezda pod vodstvom Slaviše Stojanovića trenutno niza odlične rezultate. FOTO: Damjan Žibert

S tem se je Crvena zvezda utrdila na prvem mestu prvenstvene razpredelnice srbske nogometne lige. Pred večnim tekmecem Partizanom ima moštvo iz Marakane štiri točke naskoka, črno-beli pa imajo tekmo manj. Četa Slaviše Stojanovića, ki po zimskem premoru igra kot prerojena, je v 21. krogu na domačem igrišču proti Voždovcu že v prvem polčasu razblinila vse dvome o zmagovalcu. Zvezda je namreč že po 45 minutah igre vodila kar s 4:0. Zadeli so Nenad Milijaš, Abiola Dauda, Darko Lazović in Dragan Mrđa. Slednji je v drugem polčasu dosegel še svoj drugi gol na tekmi in postavil končni izid 5:1. Častni gol za goste je dosegel Danilo Sekulić. Predstavo Stojanovićeve čete so pohvalili tudi srbski mediji. Pri Blicu so tako zapisali, da je "Crvena zvezda do prepričljive zmage prišla z morda najboljšo in najbolj privlačno igro v sezoni."

Stojanović je v začetno enajsterico uvrstil tudi oba slovenska reprezentanta, Nejca Pečnika in Dejana Kelharja, ki sta na zelenici preživela vseh 90. minut.