Stanovnik Puščavski izziv končal skupno peti

Abu Dabi, 10. 04. 2014 12.16 |

Slovenski motociklist Miran Stanovnik je Puščavski izziv v Abu Dabiju zaključil na skupno petem mestu. Zmage se je veselil Portugalec Paolo Goncalves.

Miran Stanovnik
Miran Stanovnik FOTO:

Slovenski motociklist Miran Stanovnik je na dirki Puščavskega izziva v Abu Dabiju osvojil končno peto mesto. V zadnji, 359 kilometrov dolgi etapi, ki se je končala prav v Abu Dabiju, je s svojim KTM zasedel šesto mesto. Peto mesto je za Stanovnika najboljši dosežek na tej dirki. "Pričel sem za Al Balooshijem, arabskim prvakom v sprint relijih in tako rekoč lokalnim tovarniškim dirkačem. Na 73. kilometru sem ga ujel in mu nekaj časa taktično sledil, ampak sem videl, da je moj ritem lahko hitrejši, zato sem ga prehitel. Danes mi je šlo vse kot po maslu, zares sem užival v dirkanju. Rad bi se zahvalil vsem prijateljem za podporo in vzpodbudne besede. Zelo me veseli, ko ljudje dirkajo z mano - četudi le preko spletne strani," je po koncu dirke povedal Stanovnik.

Z zmago na zadnji etapi si je končno zmago s komaj 20 sekundami prednosti zagotovil lanskoletni prvak v svetovnem prvenstvu in osmoljenec letošnjega Dakarja (zgorel mu je dirkalnik), Portugalec Paolo Goncalves, s tovarniškim dirkalnikom Honda. Stopničke sta dopolnila dva Španca, zmagovalec Dakarja Marc Coma (KTM) in veliki up vztrajnostnega terenskega motociklizma, Joan Barreda Bort (Honda).