Abu Dabi, 06. 04. 2014 22.22 |

Slovenski dirkač Miran Stanovnik (KTM) je na prvi etapi vzdržljivostne dirke puščavski izziv v Abu Dabiju osvojil osmo mesto. Zmagal je Sam Sunderland pred Marcom Como, tretji je bil Paolo Goncalves.

Prva etapa na reliju je bila dolga 408 kilometrov, 290-kilometrska hitrostna preizkušnja pa je vsebovala vse elemente zahtevnih vztrajnostnih relijev. "Današnja etapa je bila zelo razgibana in raznovrstna. V nekaterih predelih smo vozili z zelo visokimi hitrostmi preko 170 kilometrov na uro, veliko pa je bilo tudi navigacijsko zahtevnega premagovanja sipin. V tem delu sem nekaj časa vzdrževal ritem z najhitrejšimi tekmovalci, a nato možnost za še višjo uvrstitev zapravil s padcem v mehkem pesku," je prvo etapo pospremil Miran Stanovnik.

Miran Stanovnik
Miran Stanovnik FOTO:

Manj kot štiri mesece po reliju Dakar se je Stanovnik kot edini slovenski predstavnik odpravil na arabski polotok. Reli puščavski izziv oziroma Abu Dhabi Desert Challenge bo potekal do 10. aprila, na sporedu je pet etap v puščavi Liva, dolgih med 359 in 487 kilometri. Dirka je tudi uvodna postaja svetovnega prvenstva v vztrajnostnih relijih.