Zimski športi

Zmaga v Ukrajino, prvi točki za Anjo Eržen

Canmore, 05. 02. 2016 20.53 |

iatlonke so se v kanadskem Canmoru pomerile v sprintu. Najhitrejša na 7,5 km je bila Ukrajinka Olena Pidrušna, vsega desetinko sekunde pred Poljakinjo Krystyno Guzik in 7,1 sekunde pred Italijanko Dorotheo Wierer, ki pa je morala enkrat v kazenski krog. Še en skromen slovenski nastop pa je tokrat zaznamovala Anja Eržen, ki je osvojila 39. mesto.

Erženova je končala na 39. mestu.
Erženova je končala na 39. mestu. FOTO: SZS

Za 23-letno Erženovo (+ 2:04,5/2), v težkih pogojih je zgrešila dve tarči, sta bile to prvi točki v svetovnem pokalu. Andreja Mali je bila 46. (2:13,5/2), Teja Gregorin, ki je že leže zgrešila tri strele, pa je bila 67. (2:58,1/4).

Pidrušna, tudi svetovna prvakinja 2013 v sprintu, je na vznožju Skalnatega gorovja zabeležila drugo zmago v sezoni, imela pa je tudi kanček športne sreče; varovanka slovenskega trenerja Uroša Velepca se je v močnih sunkih vetra odlično znašla na strelišču. Ukrajinka je zmagala drugič zaporedoma, saj je bila na sprintu najboljša tudi pred 14 dnevi v Anterselvi.

V svetovnem pokalu še vedno prepričljivo vodi Čehinja Gabriela Soukalova, danes sedma, ki ima 715 točk in s tem 103 točke prednosti pred Wiererjevo.

1. Olena Pidrušna (Ukr) 19:56,9/0