Zimski športi

Zmaga Svendsnu, najboljši Slovenec Rupnik

Nove mesto, 14. 01. 2012 15.42 |

Slovenski biatlonec Vasja Rupnik je na sprintu za svetovni pokal v Novem Mestu na Češkem s 15. mestom dosegel najboljšo biatlonsko uvrstitev v karieri. Rupnik je za zmagovalcem Emilom Heglejem Svendsnom (27:13,1/1), ta je dosegel 25. zmago, zaostal za dobro minuto.

Na stopničke sta se zavihtela še Francoza Simon (2,7/3) in Martin Fourcade (9,6/2). Medtem ko je 34-letni Vasja Rupnik s 15. mestom dosegel solidno uvrstitev, zase pa dosežek kariere, so drugi slovenski tekmovalci predvsem na strelišču, kjer so bile razmere res težke, razočarali, saj se nihče ni prebil niti v prvo polovico uvrščenih. Rupnik je bil z vsega enim zgrešenim strelom na poti k še boljšemu dosežku, po zadnjem streljanju je bil 12., a je v zadnjem krogu v smučini izgubil tri mesta. Katastrofi se je izognil Jakov Fak, ki je z 59. mestom (2:33,6/4) še ujel nedeljsko zasledovanje, Klemen Bauer je bil 66. (2:50,5/5), Janez Marič 83. (3:54,5/6) in mladi Simon Kočevar 97. (5:00,1/6).