Zlato nemški biatlonski ekipi, Slovenci na 8. mestu

Kontiolahti, 14. 03. 2015 17.17 |

T.Š./STA
0

Na svetovnem biatlonskem prvenstvu na Finskem je bila na sporedu moška štafetna moštvena preizkušnja. Zlato odličje si je priborila nemška reprezentančna četverica, slovenski zasedba je končala na osmem mestu.

Na biatlonskem SP so na štafetni moštveni tekmi (4 x 7,5 kilometra) zlato odličje osvojili nemški tekmovalci, srebro je šlo norveški četverici, bron pa Francozom. Slovenska reprezentanca v postavi Janez Marič, Klemen Bauer, Jakov Fak in Rok Tršan je zasedla 8. mesto. Marič je zgrešil en strel in predal kot 18. (+53,9), Bauer je bil drugi na vrsti, pridobil je šest mest, a je trikrat zgrešil (+46,7), izstopal je Fak, ki je v tretji predaji Slovenijo popeljal na četrto mesto brez zgrešenega strela (+39.8), zadnji Tršan je zgrešil dvakrat in zasedel osmo mesto (+1:49.2). "Vsi smo dali vse od sebe in izid ni izostal. Danes je bilo zelo dobro in hitro tudi moje streljanje in upam, da nisem porabil preveč moči za nedeljsko tekmo s skupinskim startom, a vse to je del svetovnega prvenstva," je po tekmi dejal Fak.

Nemci Erik Lesser, Daniel Bohm, Arnd Peiffer in Simon Schempp pa so novi biatlonski svetovni prvaki v štafeti. Na prvenstvu v Kontiolahtiju so prepričljivo ugnali srebrne Norvežane, pri katerih se je nove medalje veselil legendarni Ole Einar Bjoerndalen in bronaste Francoze.

Slovenski biatlonci so zasedli osmo mesto.