Zimski športi

Vonnovi smuk v Cortini in nov rekord, Štuhčeva do točk

Cortina d'Ampezzo, 23. 01. 2016 11.35 |

Ženski smuk, ki šteje za svetovni pokal v italijanski Cortini d'Ampezzo je dobila Američanka Lindsey Vonn. Na drugo mesto se je uvrstila Kanadčanka Larisa Yurkiw, tretja je bila Lara Gut, ki je tako še zadržala vodstvo v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Lindsey Vonn je bila v Cortini najhitrejša na smuku.
Lindsey Vonn je bila v Cortini najhitrejša na smuku. FOTO: AP

Zmagovalka šestega ženskega smuka v letošnji sezoni svetovnega pokala v Cortini d'Ampezzo je Američanka Lindsey Vonn. Rekorderka po številu zmag med ženskami v svetovnem pokalu je tako slavila še na petem smuku v letošnji sezoni. S 37. smukaško zmago s svetovnem pokalu je postala tudi najuspešnejša smukačica vseh časov, saj je prehitela legendarno Annemarie Moser-Pröll, ki je v kraljevski disciplini dosegla 36 zmag. To je ob enem tudi 74. zmaga v svetovnem pokalu za Vonnovo, ki se je v svetovnem pokalu vodilni Lari Gut približala na zgolj 10 točk zaostanka. Gutova je današnji smuk na progi Olympia delle Tofane končala na tretjem mestu. Druga je bila Kanadčanka Larisa Yurkiw. Edina slovenska predstavnica na smuku je bila Ilka Štuhec, ki je po obetavnih časih na treningih, na tekmi za zmagovalko zaostala več kot dve sekundi in zasedla končno 17. mesto in s tem osvojila nove točke v svetovnem pokalu.