Zimski športi

Kranj, 26. 01. 2016 20.05 |

Domen Prevc je v pogovoru z našo novinarko razkril, da si želi skakati na letalnici, a se zaveda svoje mladosti. Domen je sicer v Kranju na državnem prvenstvu na srednji skakalnici v okrnjeni konkurenci postal tudi državni prvak. Pri ženskah se je naslova veselila Maja Vtič. Celoten pogovor si lahko ogledate v spodnjem videu.

Domen Prevc je bil s skokoma 108 in 113 metrov najboljši v obeh serijah, na koncu je za 5,3 točke premagal Andraža Pograjca (Zagorje), bronasto kolajno pa je osvojil Prevčev klubski kolega Žiga Jelar. Na prvenstvu so manjkali Peter Prevc, Jurij Tepeš, Anže Lanišek, Anže Semenič, Jaka Hvala Tilen Bartol in še nekateri. Nastopilo je 53 tekmovalcev. Cene Prevc je zasedel šesto mesto.

Prevc je na DP za 5,3 točke premagal Andraža Pograjca.
Prevc je na DP za 5,3 točke premagal Andraža Pograjca. FOTO: Damjan Žibert

Pri ženskah je bilo na startu le devet tekmovalk, a z izjemo Katje Požun vse najboljše. Zmagala je Vtičeva, za eno točko je premagala vodilno po prvi seriji Emo Klinec, tretje mesto je zasedla Eva Logar.