Zimski športi

V Falunu zmaga domačinki Nilssonovi, Slovenki obstali v četrtfinalu, Višnarjeva na koncu 14.

Falun, 28. 01. 2017 15.09 |

Švedska smučarska tekačica Stina Nilsson je zmagovalka tekme za svetovni pokal v sprintu v klasični tehniki v švedskem Falunu. Po fotofinišu je bila hitrejša od Norvežanke Maiken Caspersen Falle. Tretja je bila še ena Norvežanka Heidi Weng. Slovenki Katja Višnar in Vesna Fabjan sta obstali v četrtfinalu, prva je bila na koncu 14., druga 29.

Katja Višnar je bila najbolje uvrščena slovenska tekačica na smučeh.
Katja Višnar je bila najbolje uvrščena slovenska tekačica na smučeh. FOTO: Damjan Žibert

Katja Višnar je v kvalifikacijah zasedla 18. mesto, Vesna Fabjan pa 28. V četrtfinalu sta nato nastopili skupaj v predzadnji skupini. Višnarjeva je v njej zasedla tretje mesto, Fabjanova pa šestega. Brez finalnih bojev sta ostali mlajši članici slovenske odprave, ki se v nedeljo v celoti vrača domov. Alenka Čebašek je na 31. mestu za finalnimi boji zaostala za šest stotink sekunde, Anamarija Lampič pa na 38. mestu za nekaj manj kot tri sekunde.