Zimski športi

V Davosu najhitrejša Randallova, Fabjanova enajsta

Ljubljana, 11. 12. 2011 16.18 |

Ameriška smučarska tekačica Kikkan Randall (3:02,4) je zmagovalka prostega sprinta za svetovni pokal v Davosu. Edina Slovenka, ki se je prebila v polfinale, je bila Vesna Fabjan, ki je bila na koncu enajsta.

Vesna Fabjan
Vesna Fabjan FOTO: Damjan Žibert

Drugo mesto je osvojila Rusinja Natalija Matvejeva (+1,7), tretja pa je bila Norvežanka Maiken Caspersen Falla (+1,7). Edina Slovenka, ki se je prebila v polfinale, je bila Vesna Fabjan, ki je bila na koncu enajsta.

V četrtfinalu sta nastopili še Alenka Čebašek (19. mesto) in Katja Višnar (21.), ki pa sta bili prepočasni za preboj med najboljših 12, Barbara Jezeršek pa se je z 38. časom poslovila v kvalifikacijah.

V moški konkurenci brez slovenskega zastopstva je zmagal Rus Aleksej Petuhov (2:41,7) pred Švedoma Teodorjem Petersonom (+0,3) in Emilom Joenssonom (+0,4).